A hollandok is úgy vélik, hogy Putyinék megpróbáltak beleavatkozni a választásukba
A holland hírszerző szolgálat szerint Oroszország Hollandiában is dezinformációs és propagandakampányt folytat.
A holland hírszerző szolgálat szerint Oroszország Hollandiában is dezinformációs és propagandakampányt folytat.
Ritkán nyeri el a világ figyelmét Hollandia, tegnap azonban felvonult Hágában a világsajtó, és ma megannyi ország vezető politikusa igyekszik saját nézőpontjához torzítani a választások eredményét. Mark Rutte nyert az európai liberálisok pártcsaládjából, Geert Wilders és az európai populisták álmai pedig elporladtak. Jelent ez trendfordulót? És mi köze az egészhez Erdogannak és Trumpnak? Összeszedtük a válaszokat.
Rendkívül magas részvételi arány mellett a miniszterelnök vezette Néppárt a Szabadságért és a Demokráciáért szerezte meg a szavazatok 21 százalékát, míg Geert Wilders pártja 13 százalékot kapott. A Szabadságpártot kis híján a holland kereszténydemokraták is beérték.
A török elnök kedden a holland kéksisakosok szerepét firtatta a srebrenicai népirtással kapcsolatban. A holland miniszterelnök élesen reagált erre.
A liberálisok és a populisták is 24 mandátumot kapnának, de nem koalícióznának egymással.
Rutte: nem olyan súlyosak a török szankciók.
Az EU válságának fő oka az, hogy a tagországok egy része nem hajlandó a szükséges reformok végrehajtására. A szabályokat elfogadni nem akaró tagállamok ne követeljenek rugalmasságot Brüsszeltől, hanem lépjenek ki az unióból – mondta a HVG-nek Adriaan Schout, a Holland Nemzetközi Kapcsolatok Intézetének (Clingendael) kutatója. Szerinte Magyarország is a „rosszfiúk” között van. Interjú.
A többször jogsértés gyanújába keveredő Törökországnak a jelek szerint hirtelen fontos lett a törvényesség és az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul.
Egyre kiélezettebb a török-holland konfliktus, ezt jelzi, hogy a maroknyi török tüntetőt nem zavarta, hogy épp a francia trikolórt szégyenítik meg nyilvánosan.
Az USA és Nagy-Britannia után az európai kontinensen is folytatódik-e a populisták előretörése – ez a jövő heti hollandiai választás fő tétje. Az Oroszország-frász mindenesetre érezhető, a hackertámadástól tartó hatóságok úgy döntöttek, kézzel számolják meg a voksokat.
A holland rendőrség megállította a határon a török családügyi miniszter konvoját, amikor megpróbált az országba lépni.
Nem engedték be a török külügyminisztert, és nem adtak engedélyt egy rotterdami nagygyűlésre.
Geert Wildersről valószínűleg éppen az a titkosszolgálati dolgozó adott át információkat bűnözőknek, akinek az volt a dolga, hogy átvizsgálja és biztosítsa a helyszíneket a szélsőjobbos pártvezér nyilvános szereplései előtt.
Foszfort nyernek ki belőle, amiből gyorsan apadnak a készletek a Földön, Hollandia élen jár a pocsékolás elleni küzdelemben, és most azt tűzte ki célul, hogy 2050-re teljesen körkörössé teszi a gazdaságát, vagyis az összes keletkező hulladékot hasznosítja.
Néha jóleső érzés valamelyik McDonald’s csendes sarkában gyorskaját majszolni, és nem is az étel lényeges ilyenkor, hanem inkább az, hogy néhány percet szusszanhatunk úgy, hogy senki sem szól hozzánk. Vagy mégis?
Vagy rendszer szinten tesznek valamit, vagy kisétálnak a figyelmetlen gyalogosok az autók elé.
Valószínűleg nagyon boldog lehet Pepper cica holland gazdija, mert előkerült a kedvence. Igaz, a viszontlátáshoz utaznia kell pár száz kilométert.
A lehető legkellemesebb probléma lépett fel Hollandiában.
A számítógépes hálózat súlyos hibája bénította meg az amszterdami Schiphol repülőteret szerdán. Több mint száz repülőjáratot töröltek, vagy függesztettek fel Európa egyik legforgalmasabb légikikötőjében.
Kínos hiba történt: üzleti titoknak szánt adatok tömegét tette közzé a holland piaci felügyelet véletlenül.