Nomura: betehet a jegybanktörvény az IMF-tárgyalásoknak
Hivatalos egyeztetésekre biztosan nem fog visszatérni az IMF és az EU delegációja az után, hogy a magyar parlament elfogadta az új jegybanktörvényt - véli a Nomura.
Hivatalos egyeztetésekre biztosan nem fog visszatérni az IMF és az EU delegációja az után, hogy a magyar parlament elfogadta az új jegybanktörvényt - véli a Nomura.
Görögország a magánhitelezőkkel szemben fennálló adósság felének elengedése esetén sem lesz képes fenntartható szintre csökkenteni adósságát a Nemzetközi Valutaalap szerint.
Még nincs pontos menetrend, de januárban elkezdődhetnek az IMF-tárgyalások – mondta Orbán Viktor az MR1-Kossuth Rádiónak adott interjújában. A kormányfő a végtörlesztésre buzdított, a közalkalmazottaknak nyújtott állami segítségről januárban küld levelet az érintetteknek. A jegybanktörvénnyel kapcsolatban azt mondta, az EKB-val két véleménykülönbség maradt, „de jogi eljárás keretében megvívjuk a csatát".
A magyar delegáció a hivatalos tárgyalások tartalmát érintő bármely álláspontot kizárólag a tárgyaló felek között kívánja megvitatni és lefolytatni; ennek keretében Fellegi Tamás, a tárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter január első felében informális egyeztetéseket folytat Washingtonban a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországért felelős szakembereivel, Christine Lagarde vezérigazgatóval, valamint az igazgatóság más tagjaival - közölte a miniszter sajtóirodája az MTI megkeresésére.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerdai nyilatkozata szerint nem született döntés arról, hogy folytatódnak-e a hivatalos tárgyalások Magyarországgal a pénzügyi segítségről. Christoph Rosenberg, az IMF magyar misszióvezetője a Reutersnek nyilatkozva azt is hozzátette, hogy a kormánynak alapvető fontosságú kérdésekről kellene tárgyalnia, ha azt akarja, hogy egy IMF-programról folytatott megbeszéléseken haladást érjenek el.
A Jobbik szerint bár Orbán Viktor arról beszél, hogy Magyarország nem akar hitelt felvenni a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF), mert nem pénzre van szüksége, ez az állapot csak néhány hónapig tarthat és a kormány biztosan felvesz majd hitelt az IMF-től - mondta szerdai sajtótájékoztatóján Volner János.
Ha Magyarország megegyezne az IMF-fel, az erősítené a befektetői bizalmat - mondta el a TriGránit elnöke. A gazdaság ösztönzése nélkül Demján Sándor szerint akár négyszázalékos visszaesés is lehet 2012-ben.
A kormánypártok és az ellenzék egyezkedésén alapuló konszenzuális demokráciát fel kell váltani a „győztes mindent visz” alapon működő többségi elvvel, mert az elmúlt évtizedek rossz kompromisszumokat szültek. A házszabály átírásával nem az ellenzéket akarják ellehetetleníteni, csak fel akarják pörgetni a törvényhozást, hogy válság idején ne kelljen rendeleti kormányzást bevezetni. Orbán Viktor 2014-ig biztos miniszterelnök marad, az IMF-fel és az EU-val végül méltányos megállapodást kötünk, viszont a jövő év első fele nagyon kemény lesz. Interjú a Fidesz frakcióvezetőjével.
Magyarországot másodszor is bóvliba vágták, és a kormány turbó fokozatra kapcsolta a törvénygyárát. Olyan törvény is átment, amely miatt nagyon megüthetjük a bokánkat, amikor pénzt kérünk az EU-tól és az IMF-től pár hét múlva. Törvénytelen és használhatatlan lett a jövő évi büdzsé, kivégezték a pénztárakat, robog az elfogadás felé a jegybank függetlenségét felszámoló MNB-törvény, magasabb lett az alapkamat és jön a recesszió. A végén még Németh Lászlóné is színre lépett. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Jó esély van rá, hogy meg fogunk állapodni az IMF-fel - erről Orbán Viktor miniszterelnök beszélt a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Montenegró a Nemzetközi Valutaalaptól kér hitelt januárban - jelentette az Analitika internetportál, pénzügyminisztériumi forrásokra hivatkozva.
Az IMF és az EU részéről nyújtandó pénzügyi támogatásról szóló informális megbeszélések januárban folytatódnak majd Magyarországgal - közölte a Dow Jones hírügynökség az Európai Bizottság szóvivőjére hivatkozva. Később az EB magyarországi képviselete módosította a kijelentést: eszerint egyelőre nem született döntés arról, hogy folytatódnak-e a tárgyalások, és ha igen, mikor.
A jövőben az egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felel tárca nélküli miniszterként Fellegi Tamás, ebben a minőségében vezeti a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unió Bizottságával folytatandó tárgyalásokat - közölte a miniszter. A tárgyalásokkal kapcsolatban ő ismerteti majd meg a magyar álláspontot a hitelminősítőkkel is.
Elemzők szerint az S&P szerdai, Magyarországra vonatkozó leminősítése az EU-IMF tárgyalások sikeres folytatására szorítja a kormányt. Úgy vélik, nőtt a valószínűsége annak, hogy a Fitch Ratings sem várja meg az EU-IMF megállapodásra kitűzött január-februári határidőt, és lépni fog.
A tervek szerint januárban megkezdődnek a tárgyalások Magyarország, valamint a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió között - erősítette meg az Európai Bizottság szóvivője csütörtökön. Azt is elmondta, a José Manuel Durao Barroso elnök levelére írt kormányzati választ még nem kapták meg.
A leminősítés egyik legfőbb oka a Nemzetközi Valutaalap képviselőivel folytatott tárgyalások megszakadása és az, hogy a nemzetközi környezet ellenségessé vált - mondta az InfoRádióban Madár István, a Portfolio.hu vezető elemzője, miután a Standard & Poor`s hitelminősítő megvonta a befektetési ajánlású államadós-osztályzatot Magyarországtól.
Továbbra is csaknem kétharmados az esélye annak, hogy Magyarország megállapodásra jut a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az EU-val - vélekedtek szerdai helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
Hiába élné meg Orbán Viktor politikai bukásként, ha az "IMF diktálna", valójában az vezetne a bukásához, ha nem engedne Brüsszelnek és az IMF-nek, majd hitel híján a jegybank devizatartalékaival akarná az ország likviditását biztosítani – mondta a hvg.hu-nak Róna Péter közgazdász, aki több mint egy hónapja azt jósolta, az Európai Unió vezetése lecserélné a magyar kormányfőt.
Norvégia 55 milliárd koronával (7,129 milliárd euróval) járul hozzá a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kapacitásainak bővítéséhez - közölte Jens Stoltenberg norvég miniszterelnök szerdán.
A cseh jegybank elnöke, Miroslav Singer a Hospodarske noviny cínmű gazdasági lap keddi számában megjelent vendégkommentárjában szkeptikus hangot ütött meg a Cseh Köztársaság IMF-befizetésével kapcsolatban.