A 20 az új 10: hasznos duplázást kapott az Instagram
Hamarosan mindenki dupla annyi fotót vagy videót tölthet majd fel egyetlen bejegyzésbe az Instagramon.
Hamarosan mindenki dupla annyi fotót vagy videót tölthet majd fel egyetlen bejegyzésbe az Instagramon.
Bármiféle hivatalos indoklás nélkül elérhetetlenné tette az Instagramot Törökország, de azért az elmúlt napok kommunikációja alapján lehet sejteni, mi lehetett a gond.
Aurora Ann Tusup májusban született, az úszóedző és a fitneszbajnok cuki képet osztott meg róla.
A társkereső appokból már ismerősen csenghet az Instagram egyik új, fejlesztés alatt álló funkciója, a szuperlájk, melyet a közösségi platformon sem lehet majd csak úgy szórni minden szimpatikus történetre.
Kutatók egy csoportja megállapodást kötött a Metával, melynek értelmében az Instagram-felhasználókkal kapcsolatos bizonyos adatokra láthatnak rá a jövőben. Az egyezség nagy előrelépésnek számít.
Szinte lehetetlen elképzelni, hogyan lehetne kihasználni, de mostantól akár 20 zeneszám-részlet is bevágható egyetlen Instagram Reels videó alá.
Twitterét már korábban visszakapta a volt elnök, ennek ellenére elsődleges kommunikációs platformját nem a nagy közösségi cégek termékei között kell keresni.
A YouTube az Instagram már meglévő funkcióból – mondjuk úgy – inspirálódott, és készített néhány újat a Shortshoz. Mutatjuk, mik jönnek.
Egy év leforgása alatt kiderült, nem fog egyhamar eltűnni a süllyesztőben a Meta új közösségi oldala, a Threads. Igaz, attól még messze van, hogy az új Twitterré váljon.
Az Európai Unió után egy másik fontos piacot is elveszített a Meta, így egyre jobban szűkül az a tér, ahol a mesterséges intelligenciáját még tanítani tudja.
Míg egyfelől üdvözlendő, ha egy közösségi platformon figyelnek arra, hogy ne lehessen becsapni a felhasználókat a mesterséges intelligenciával, ez az igyekezet esetenként túlkapásokhoz is vezethet. Most éppen erre panaszkodik pár fotós a Metával kapcsolatban.
Két különállóan elvégzett teszt is arra az eredményre jutott, hogy az Instagramon olyan videókkal találkozhatnak a 13 évesnél is fiatalabb gyerekek, amik nem nekik valóak. Még akkor is, ha egyébként nem is érdekli őket ilyesmi.
Az ír adatvédelmi hatóság kritikája után a Meta átmenetileg felhagyott azzal, hogy a mesterséges intelligenciáját az uniós állampolgárok adatain tanítsa be.
New Yorkban szintet lépnének: be akarják tiltani a vélhetően függőségét okozó közösségi hírcsatornákat és az éjszakai értesítéseket a tizenévesek számára.
A mesterséges intelligencia betanítására használna fel személyes adatokat a Meta, emiatt már panaszt is indítottak a több népszerű platform mögött is álló techóriás ellen.
Már tesztelik az Instagramban az eddigi legnagyobb változtatást a reklámok terén: néhány másodpercet muszáj lesz megnézni a reklámvideókból, nem lehet csak úgy átugrani őket.
A közeli barátokén túl senkinek nem fognak látszani a kommentjei, reakciói a posztok alatt, így védené az Instagram a fiatalokat a zaklatóktól.
Elkezdi betanítani a mesterséges intelligenciáját (MI) a Meta, és ehhez az ön adatait is felhasználja – alapértelmezetten. Ha viszont kitölt egy űrlapot, még elejét veheti ennek. Mutatjuk, hogyan.
A miniszterelnök lánya egy DIOR szoknyát és egy Cartier órát választott.
Az Európai Bizottság eljárást indított a Meta ellen annak megállapítására, hogy a vállalat a Facebook és az Instagram esetében megszegte-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály (DSA) kiskorúak védelmére vonatkozó fejezeteit.