Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Kutatók egy csoportja megállapodást kötött a Metával, melynek értelmében az Instagram-felhasználókkal kapcsolatos bizonyos adatokra láthatnak rá a jövőben. Az egyezség nagy előrelépésnek számít.
Hosszú évek óta jelzik a kutatók: komoly probléma, hogy a közösségi oldalak nem engedik, hogy megvizsgálják a működésüket. Ez azért baj, mert így csak felületes ismereteket szerezhetnek arról, hogy milyen hatást gyakorolnak a társadalomra, mennyire terjed a felületükön az álhír és a gyűlöletbeszéd, vagy épp milyen hatással vannak a fiatalkorúak mentális és lelki egészségére. A közösségi oldalakat működtető cégek mérései ebből a szempontból érthető módon nem irányadóak.
A titkolózáson most a Meta változtat egy kicsit: a The Verge beszámolója szerint megengedi, hogy kutatók egy csoportja megvizsgálja az Instagram egyes adatait, hogy megállapítsa: vajon a platform rombolja-e a fiatalok lelki és mentális egészségét.
A Center for Open Science (COS), egy nonprofit technológiai kutatóintézet nemrég bejelentette: közös kísérleti programot indít a Metával, így független tanulmányokat készíthet a fenti témában. Az Instagram Data Access Pilot for Well-being Research elnevezésű programban legfeljebb hat hónapos Instagram-adatokat használnak fel, hogy meghatározza az „Instagram-használat lehetséges pozitív vagy negatív összefüggéseit” a tizenévesek és fiatal felnőttek körében. Emellett globálisan is vizsgálja a nagyobb népességekre gyakorolt pozitív és negatív hatások közti különbséget.
A kutatók által elérhető adatok között megtalálni:
A kutatók nem férhetnek hozzá a felhasználók demográfiai adataihoz, illetve bejegyzéseik és megjegyzéseik tartalmához. A kutatók az alábbi 24 országból kapnak majd adatokat:
A tanulmány eredményét később közzéteszik a kutatók.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.