„Elfogadhatatlan biztonsági kockázatot jelent” az orosz vírusirtó, újabb országban jelentették be tiltást a Kasperskyre
Ausztráliában is veszélyesnek találták az orosz Kaspersky termékeit, heteken belül mindenhonnan el kell távolítani őket.
Ausztráliában is veszélyesnek találták az orosz Kaspersky termékeit, heteken belül mindenhonnan el kell távolítani őket.
Az amerikai kormányzat biztonsági kockázatot lát a Kaspersky Lab és az orosz kormány kapcsolatában, ezért szeptembertől semmilyen szolgáltatást nem kínálhat a cég az Egyesült Államok területén.
A blokkokból álló, pixeles 3D-s világot megjelenítő Minecraft jelenti a legvonzóbb célt a hackerek számára a játékvilágban, de nem csupán a minecraftosok válhatnak áldozattá. A Kaspersky vizsgálataiból kiderül, mely játékok jelentik a legvonzóbb célpontot a net rosszindulatú szereplői számára.
A számítógépre és az azon tárolt fájlokra veszélyes böngészőkiegészítők lapulnak millióknál úgy, hogy ebből vagy nem vesznek észre semmit, vagy nem realizálják, mi is zajlik a háttérben.
Sokak számára a mikrofonok, rejtett kamerák és egyéb megfigyelőberendezések a kémfilmekből ismerősek. Ma azonban ezek az eszközök már gyakorlatilag mindenhol ott lehetnek – figyelmeztet a Kaspersky kiberbiztonsági cég: a nyaraláskor bérelt apartmanoktól a drága szállodai szobákig, az irodától az edzőteremig, sőt akár még a saját otthonunkból is online streamelhetnek minket.
A felhasználók jelentős része tévesen úgy véli, hogy a közösségi médiás fiókok és posztok véglegesen törölhetők – derül ki a Kaspersky friss kutatásából. Sőt, sokan úgy tudják, hogy haláluk esetén ez automatikus lesz.
A stalkerware programok olyan kém- vagy zaklatóprogramok, amelyek segítségével a használójuk digitálisan, egy mobileszközön keresztül megfigyelheti egy másik személy magánéletét az áldozat hozzájárulása nélkül. A Kaspersky friss felmérése szerint sokan előszeretettel használják, használnák őket.
Olyan alkalmazásokra bukkantak a Kasperskynél, melyek komoly károk okozására képesek: a személyes adatok ellopásán túl a dolog vége a bankszámla megcsapolása is lehet.
A Squid Game (Nyerd meg az életed) koreai túlélő drámasorozat már a megjelenését követő hónapban a Netflix legnézettebb televíziós sorozata lett több mint 111 milliós nézőszámával. Látva a nézők érdeklődését, a kiberbűnözők nem restek kihasználni a rajongók sorozat nézése iránti lelkesedését, így az interneten máris megjelentek a jól ismert csalási módszerek. A Kaspersky szakemberei a Squid Game-hez kapcsolódó kifinomult, élesben alkalmazott leggyakoribb fenyegetésekre, többek között trójai vírusokra és adathalász ajánlatokra figyelmeztetnek.
A Kaspersky adatai szerint az emberek kétharmada igyekszik változtatni a közösségi médiához való hozzáállásán annak a mentális egészségre gyakorolt potenciálisan negatív hatása miatt. A kiberbiztonsági vállalat egy trénerrel együttműködve dolgozta ki azt az angol nyelven elérhető vezetett meditációs kurzust, amely a digitális élet tudatosabb vezetéséhez szükséges ismeretekkel és eszközökkel látja el a felhasználókat.
A Kaspersky kutatói rábukkantak egy BloodyStealer néven futó fejlett adatlopó programra, és megállapították, hogy a kártevő a játékosok fiókjainak adatait lopja el az olyan népszerű játékplatformokon, mint a Steam, az Epic Games Store és az EA Origin.