Világcsúcsot ment a magyar férfi gyorskorcsolya-váltó Calgaryban
Egy világkupa-állomáson nyertek világcsúccsal a magyar gyorskorcsolyázók.
Egy világkupa-állomáson nyertek világcsúccsal a magyar gyorskorcsolyázók.
Az olimpiai bajnok testvérpár figyelemmel kísérte a foci-vb-t, és nem csak az eredményeket, hanem az eseményt kísérő vitákat is.
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezető igazgatója nyilatkozott Pjongcsang után. Szerinte a short trackesek a "téli olimpiák Hajós Alfrédjai".
Történelmi győzelem után vasárnap kora délután hazatértek a pjongcsangi téli olimpikonok, velük a olimpiai bajnoki aranyat nyert rövidpályás gyorskorcsolyaváltó tagjai, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba.
Pjongcsangban szakítottak azzal a gyakorlattal, hogy a sportolóknak a versenyük napján adják át a megnyert érmeiket. Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor is pénteken kapta meg a csütörtökön megszerzett, történelmi aranyat.
Teljesen helyénvaló fölhozni a migránsozást az olimpiai arany apropóján, bárhogy is prüszkölnek egyesek.
Burján Csabának, Knoch Viktornak, Liu Shaoangnak és Liu Shaolin Sándornak a plágiumbotrány miatt 2012-ben lemondani kényszerült egykori köztársasági elnök, a Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, Schmitt Pál adta át a medálokat.
Sporttörténelmet írt Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba és Knoch Viktor azzal, hogy a pjongcsangi téli olimpián 5000 méteren olimpiai bajnok lett rövidpályás gyorskorcsolyában. Magyarország első téli ötkarikás aranyát hódították el. De mit kell tudni róluk, és hogyan jutottak el idáig?
Soha többet nem kell aggódniuk a pénzügyeik miatt az olimpiai bajnok magyar gyorskorcsolyázóknak.
A Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor, Burján Csaba összetételű négyes Kínát, Kanadát és Koreát megelőzve győzött.