Az MSZP pártszakadására számít a Demorata Párt
Az MSZP-ben pártszakadás következhet be, és az onnan átlépő tagokat fogadhatják a Demokrata Pártban - erre számítanak Takács Istvánék.
Az MSZP-ben pártszakadás következhet be, és az onnan átlépő tagokat fogadhatják a Demokrata Pártban - erre számítanak Takács Istvánék.
Gyurcsány Ferenc az ATV-nek nyilatkozott az MSZP-ről, a Demokrata Pártról és arról, mi is a célja a párton belül.
Ha eddig nem lett volna világos, akkor mostanra valószínűleg már mindenkinek az: a Magyar Szocialista Munkáspárt utódpártja, az MSZP szépen-lassan elfoglalja megérdemelt helyét a magyar politika süllyesztőjében - olvasható a Véleményvezér blog bejegyzésében.
Gyurcsány Ferenc szerint az MSZP felélte tartalékait, vonzóképessége nem elég ahhoz, hogy belátható időn belül alternatívát nyújtson a Fidesszel szemben, ezért szükség van a szervezeti és a morális megújulásra. A volt miniszterelnök csütörtök este az ATV Egyenes beszéd című műsorában a pártvezetők vagyoni helyzetének vizsgálatát célzó kezdeményezéséről azt mondta: senkivel sem akar leszámolni, és ha bárki az ő pénzügyeit akarja vizsgálni, áll elébe. Szólt arról is, hogy sohasem volt a pártvezetés liblingje.
Az MSZP arra szólította fel a kormányt, tisztázza magát azzal kapcsolatban, hogy a közelmúltban a Fideszhez és az Orbán-családhoz köthető fogászati vállalkozás kapott egymilliárd forint értékű támogatást. Az értesülést a HVG e heti számában megjelent cikk nyomán közölte számos sajtóorgánum.
Feljelentést teszünk a Magyar Nemzetben csütörtökön megjelent kimutatás miatt, melyet a lap a Szocialista Párt néhány tagjáról készített és személyes adatokat tartalmazott - közölte Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció Platform vezetője csütörtökön Szegeden.
Mesterházy Attila szerint a Fidesz politikája miatt Magyarországon rossz irányba mennek a dolgok.
A szocialista párt szóvivője kihangsúlyozta: az abortuszok száma az elmúlt húsz évben felére csökkent, a nem kívánt terhességek számának visszaszorítása ezen tapasztalatok alapján leginkább a megelőzéssel - például a fogamzásgátló tabletták árának mérséklésével -, illetve a fiatalok felvilágosításával érhető el.
De ha bárki kétségbe vonja küzdelmünk tisztességét, azt, hogy az MSZP-ből csináljunk egy erősebb, demokratikusabb és erkölcsösebb pártot, akkor azzal megküzdünk - írja blogján Gyurcsány Ferenc.
A frissen megalakult Demokrata Párt elnöke, Takács István saját elmondása szerint a volt miniszterelnök regnálása idején email-kapcsolatban állt Gyurcsány Ferenccel, de sör mellett nem beszélgettek.
A tavaly május közepe óta elfogadott indítványok szinte mindegyike kormánypárti képviselői, illetve kormányzati előterjesztésre született meg. A parlament egy éve számokban.
Egy új párt alapításának lebegtetése csak egy eszköz a volt kormányfőnek, hogy megkaparintsa az MSZP-ben a vezető pozíciót - vélik elemzők.
Az Ipsos közvélemény-kutatása szerint hatalmasra, az év eleji 43 százalékról 53 százalékra duzzadt azok tábora, akik egyetlen pártot sem választanának.
Különös ez a magyar politika: miközben a Fidesz elsöprő, kétharmados sikerét jelentős részben az előző kormánynak köszönhette, jelenleg az ellenzéki MSZP szinte egyetlen reményét ismét a kormányon lévő erők jelentik - véli Török Gábor politológus.
Gyurcsány Ferenc nem akarja elhagyni az MSZP-t; a szocialisták szerdai, több mint kilenc órán át tartó frakcióülése után újságíróknak azt mondta, ha lenne ilyen szándéka, már kilépett volna. Azt is közölte: eldőlt, lesz pártszavazás.
Az új párt megalapítása és annak gyurcsányi indoklása sokkal élesebb, nyíltabb üzenet az MSZP irányába, mint az eddigiek – fejtette ki az MNO kérdésére Szánthó Miklós politikai elemző. Kiszelly Zoltán szerint egyelőre nem várható szakadás a bukott kormánypártban, mivel mindegyik ellenérdekelt fél a „szegfűt” kívánja megszerezni.
„Február elején volt az első alakulóülés, amikor tizenkét alapító taggal létrehoztuk a Demokrata Pártot. Mind XVII. kerületi lakosok, nem szocialista párttagok, független emberek vagyunk. Valódi érdeklődésünk azért van, ezek nem függetlenek a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció Platformtól” - ezt Takács István nyilatkozta a Népszabadságnak.
Az MSZP számára foglalták le a Demokrata Párt nevet, lehetőséget teremtve arra, hogy a szocialista párt átalakulása esetén nevében is jelezze az új politikai orientációt - reagált Gyurcsány Ferenc volt kormányfő a Magyar Nemzet szerdán, Megvan Gyurcsány új pártja címmel megjelent cikkére.
A szocialisták szerint a konvergenciaprogram alapján soha nem látott mennyiségű pénzt vonnak ki a nyugdíjrendszerből és így az kényszerpályára kerül. Korózs Lajos keddi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy 2012-ben 93 milliárd, 2013-ban 129 milliárd forinttal kevesebb jut a nyugdíjakra a konvergenciaprogram miatt.
Az MSZP szerint a miniszterelnök szóvivője hazudik, amikor sikerként mutatja be a munkahelyteremtést, "miközben mindenki tudja, hogy eddigi eredményük 120 ezerrel több munkanélküli egy év alatt".