Magyar patrióták találták ki a homoszexualitást
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szocialista párt szóvivője kihangsúlyozta: az abortuszok száma az elmúlt húsz évben felére csökkent, a nem kívánt terhességek számának visszaszorítása ezen tapasztalatok alapján leginkább a megelőzéssel - például a fogamzásgátló tabletták árának mérséklésével -, illetve a fiatalok felvilágosításával érhető el.
Az MSZP helytelennek tartja a kormány népességfogyásra adott reakcióit, köztük azt a kezdeményezést, amely az örökbeadást népszerűsíti a nem kívánt terhesség megszakítása helyett. Kormos Kata, a szocialista párt szóvivője csütörtökön, Budapesten tartott sajtótájékoztatón hajmeresztőnek nevezte a kabinet abortusz helyett örökbeadást tanácsoló kampányát. Mint mondta, a gyermekvállalás két ember legintimebb kérdése, a szülés pedig a nők számára hatalmas örömmel, de egyúttal számos fizikai változással és veszéllyel járó feladat. Az MSZP szóvivője azt kérdezte a kormánytól, hogy valóban egy béranyasági rendszert kívánnak-e bevezetni, arra bíztatva a nőket, hogy az "intézetekbe szüljék gyermekeiket".
Kiemelte: az abortuszok száma az elmúlt húsz évben felére csökkent, a nem kívánt terhességek számának visszaszorítása ezen tapasztalatok alapján leginkább a megelőzéssel - például a fogamzásgátló tabletták árának mérséklésével -, illetve a fiatalok felvilágosításával érhető el. A szocialista párt szóvivője megjegyezte, utóbbi hatékonysága szempontjából sem tartják elfogadhatónak a tankötelezettség 16 éves korra csökkentését. Az MSZP emellett úgy gondolja, a kormány hasonló akciói a gyermekvállalási kedvre sincsenek ösztönző hatással, annak növelése ugyanis leginkább a gazdasági élet stabilizálásával, valamint kiszámítható szociális politikával érhető el - fűzte hozzá Kormos Kata.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szombati Pride felvonulásról tart nemzetközi sajtótájékoztatót Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib, esélyegyenlőségért felelős uniós biztos. Kövesse az eseményt a hvg.hu-n.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Kozma Ákost már két jogerős ítéletben kötelezték, hogy tárja fel, jogszerűen utasította-e el egy hatóság egy 5 éves gyermek ellátását. Mindhiába.
Egy Facebook-csoportba töltötték fel a felvételt.