Meghosszabbították Czeglédy Csaba előzetes letartóztatását
A Szegedi Járásbíróság ügyészi indítványra két hónappal meghosszabbította Czeglédy Csaba előzetes letartóztatását – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.
A Szegedi Járásbíróság ügyészi indítványra két hónappal meghosszabbította Czeglédy Csaba előzetes letartóztatását – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője.
A humorista júniusban a HírTV műsorában jelentette be Kálmán Olgának és minden érdeklődőnek, hogy idén nem lesz szárszói találkozó, ami a baloldali értelmiség találkozója. Nem Farkasházy fáradt bele, mondta akkor, az ellenzék annyira megosztott. „Nem tudom a kertet annyi részre felparcelláztatni, hogy minden ellenzéki pártnak jusson egy csík belőle.”
Több nemzeti konzultációs kérdés mögül is kihátrált Gulyás Gergely fideszes politikus az RTL Klubon rendezett vitában, ezeket azonban nem vitapartnere, Tóth Bertalan szocialista frakcióvezető csapta le, hanem a műsorvezető, Baló György. Tóth a letelepedési kötvényeknél az anyagi részt nem hozta fel.
A Fidesz és az MSZP frakcióvezetője az RTL Klubon, Baló György műsorában vitázott, Gulyás Sorossal kapcsolatban tett egy érdekes kijelentést. Azért Tóth Bertalan szocialista politikus is többször csúsztatott, de ki emlékszik már, mi volt 15 éve.
Érdekes módon az MSZP szavazói közül gondolják így a legtöbben.
Az MSZP hétfőn közölte, a jövőben nem támogat semmilyen vitanapot. Miután most pont az LMP szervezett volna egyet, a pártban úgy érzik, ez a velük szembeni kicsinyes bosszú. Nincs minden veszve, az MSZP nélkül is lehetnek elegen. Ugyanakkor a mozgástér szűkös.
A Közös Ország Mozgalom szervezésében több ellenzéki párt, a Demokratikus Koalíció, az Együtt, a Liberálisok, a Modern Magyarország Mozgalom, a Momentum Mozgalom, a Magyar Szocialista Párt, a Párbeszéd Magyarországért és a civil szféra prominensei követelték volna együtt az igazságtalanságok és az ezekért felelős túlhatalom felszámolását, de menet közben több párt kihátrált a közös demonstrálásból.
Népszerűségcsökkenésre számít, rossz helyzetben van az MSZP, tárgyalna bárkivel a Jobbik kivételével, de tárgyalópartnereit ócsárolja – Molnár Gyula leült egy interjúra a Heti Válasz újságírójával.
Az MSZP folytatja szembesítő kampányát és részországgyűléseket is tart, de a választásokig nem kezdeményez a parlamentben vitanapot, nem vesz részt ötpárti egyeztetéseken, nem fordul a köztársasági elnökhöz és az Alkotmánybírósághoz (Ab) – közölte az ellenzéki párt frakcióvezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
A DK elnöke hétfőn este levezette, hogyan nyerhet a baloldal, beszélt lefejezésről és hibernálásról, valamint arról is, hogy rosszul esik neki, amiért ma már csak második a Fidesz gyűlöletlistáján Soros mögött. Előadása után rövid interjút adott a hvg.hu-nak is a vezető nélkül maradt baloldalról, és arról, hogy kik közül kell miniszterelnök-jelöltet választani.
Az MSZP választmányi elnöke és a DK ügyvezető alelnöke is biztos abban, lesz megállapodás a két párt között. Egyelőre az egyéni körzetekben, de később a szocialisták szerint a lista is szóba kerülhet.
Megnéztük, hogy a győzelemről áradozó, Horváth Csaba MSZP-s politikus szerint "töketlen" ellenzék milyen esélyekkel vág neki a választásnak. Elemeztük az eddig emlegetett forgatókönyvek előnyeit és hátrányait.
Nem engedték be a Szent János Kórházba azt a két MSZP-s politikust, aki olajradiátorokkal és hősugárzókkal jelent meg a kapuban.
Rendkívüli választmányi ülést tartottak a szocialisták, miután Botka László hétfőn visszalépett a miniszterelnök-jelöltségtől. Botka távozásának okait innentől kezdve nem firtatják, legdurvább érveit a szőnyeg alá söpörték. Az LMP-nek és a Momentumnak nem könyörögnek tovább.
Az MSZP valamennyit veszített, az LMP valamennyit nyert a Botka-ügyön, de a választók szerint ez érdemben nem befolyásolja a baloldal 2018-as győzelmi esélyeit – derül ki a Publicus Intézet legújabb kutatásából.
Molnár Gyula pártelnök az javasolta az MSZP választmányi ülésén, hogy a párt menjen tovább azon az úton, amit Botka László elkezdett. Az együttműködési készség megmutatása a cél, és hogy legyen közös október 23-a. A Jobbikkal viszont nincs közösködés.
Érdekes küzdelmet folytatott pénteken a baloldali szavazókért Lendvai Ildikó és Vona Gábor. Az MSZP volt elnöke válaszolt ugyanis a Jobbik első emberének, aki békejobbot kínált a jelöltjét vesztett baloldaliaknak. Lendvai odaszúrt a Jobbiknak, de leginkább saját pártját próbálta felébreszteni a tetszhalálból.
Az MSZP-nek alighanem vége, a jövő baloldala viszont nem ott van, ahol ledöfték a szegedi vezért.
Az MSZP frissen, melegében, röviden és tömören válaszolt az elnöknek bejelentkező Csintalan Sándornak.
Csintalan Sándor ellenzéki kerekasztalt is kezdeményez a Jobbik részvételével, de azt mondja, nem Simicskát képviseli, hanem Horn Gyula pártját mentené meg.