J. D. Vance amerikai alelnökkel fotózkodott Orbán Balázs a Fehér Házban
A protokollfénykép készítését megelőzte némi egyeztetés a geopolitikai helyzetről, meg egy kis áttekintés a kétoldalú kapcsolatokról.
A protokollfénykép készítését megelőzte némi egyeztetés a geopolitikai helyzetről, meg egy kis áttekintés a kétoldalú kapcsolatokról.
Március 7. óta látja el Robert Palladino az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetségének ideiglenes ügyvivői tisztségét. Vagyis nem teljes jogú nagykövet, hanem olyan diplomata, aki a nagykövet érkezéséig viszi a boltot, és képviseli az Egyesült Államokat Magyarországon. Kinevezése óta szinte minden fontosabb magyar kormánytaggal találkozott már, végiglátogatta a szövetséges országok nagyköveteit, de 31 napot kellett várni arra, hogy felszólaljon sajtónyilvános eseményen.
Nyáron nem alaptalanul pletykálták, hogy a 25 éves Molnár Dorina kerül az intézet operatív vezetői posztjára.
A szervezet szerint felesleges lassításról szó sincs.
Szimba bizonytalan volt, hogy tényleg apját látja-e a tó tükrében, de végül a valóságban is megjelent Mufasza. Ez a politikai igazgató szerint nagyon fontos üzenet.
A jelek szerint a miniszterelnöknek még fontosabb lett a külpolitika, hiszen politikai tanácsadójára, Orbán Balázsra bízta az átalakított intézet tulajdonosi jogainak gyakorlását.
Az intézet új neve: Magyar Külügyi Intézet.
Nem tartozik a nyilvánosságra a Magyar Külügyi Intézet vezetőinek havi illetménye – közölte a Blikk-kel a Külügyminisztérium. A lap bíróságra megy.
Deák András, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint valószínűleg nem születnek igazán jelentős döntések Orbán Viktor miniszterelnök jövő heti moszkvai útján, de a jövő szempontjából hasznos lenne, ha meg tudnának állapodni arról, milyen keretek között tárgyalnak majd a magyar-orosz kapcsolatok fontosabb ügyeiről.
Törő Csaba, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) tudományos főmunkatársa szerint az azeri katonatiszt kiadatásának tanulsága, hogy a téves politikai kockázatfelmérés még akkor is vezethet erkölcsi és diplomáciai károkhoz, ha egy ország nemzetközi egyezményes alapon és jogszerűen lefolytatott eljárásban próbál kapcsolatépítő gesztusokkal eleget tenni egy másik állam elvárásának.
„A tervezett finanszírozási megállapodás miatt jelenleg Azerbajdzsán sokkal fontosabb Magyarországnak, mint fordítva” – olvasható abban a nol.hu által közölt dokumentumban, amelyben a külügyi tisztségviselőknek nyújtanak útmutatást arra, hogyan kezeljék a Ramil Safarov kiadatása körüli botrányt. A dokumentum azt javasolja a diplomatáknak: „merjenek buták lenni”, az anyagi érdekek helyett hivatkozzanak a magyar külügy inkompetenciájára. A külügyi intézet vezetője szerint "nem szerencsés", hogy a dokumentum kiszivárgott.
Magyarország megítélésén is ronthat a Romániában zajló belpolitikai hatalmi harc, könnyen az a vélekedés terjedhet el az uniós szervezetek vezetőiben, hogy a volt szovjet blokk problémás, demokráciára éretlen államokból áll – mondta több, az uniós döntéshozatalt belülről ismerő forrásunk. A Magyar Külügyi Intézet vezetője szerint ugyanakkor az EU-nak most nem érdeke, hogy együtt kezelje a román problémákat más ügyekkel.
A londoni zavargások mindenkit megleptek, a rendőrség tehetetlen volt, mert nem léphetett fel hatásos eszközökkel - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Külügyi Intézet főmunkatársa. Gálik Zoltán úgy vélte, a politikusok bizalma is megingott a rendőrségben.
Zákonyi Botond személyében kisebbségpolitikai szakértő, volt brüsszeli diplomata vette át a héten a Magyar Külügyi Intézet (MKI) vezetését; mint az MTI-nek kedden elmondta, a magyar külpolitikai szakembergárda rendszeres továbbképzésével tervezi bővíteni az intézmény tevékenységét.
David Cameron brit miniszterelnököt akár le is mondathatják a telefonlehallgatási sajtóbotrány miatt - mondta kedden az MTI-nek Magyarics Tamás, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) igazgatója, megjegyezve, hogy ezt a forgatókönyvet nem tartja valószínűnek.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter elsősorban a Tom Lantos Intézet megnyitására érkezik Budapestre, látogatása az intézet missziója melletti amerikai kiállást jelképezi - mondta Magyarics Tamás, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) igazgatója kedden az MTI-nek.
Az iszlamisták csak korlátozottan vannak jelen az egyiptomi zavargásokban, láthatóan meglepték őket az események - írja elemzésében N. Rózsa Erzsébet, a Magyar Külügyi Intézet szakértője, aki szerint az iszlamisták a „harag napján” támogatták a nemzeti összefogást, és most, utólag próbálnak az eseményekbe bekapcsolódni. A tüntetők azonban nem iszlamista jelszavak alatt gyülekeznek.
Dél-Korea, az USA és Kína is a status quo és ezzel együtt az észak-koreai rezsim fenntartásában, életben tartásában érdekelt - véli Matura Tamás, a Magyar Külügyi Intézet szakértője. Szerinte a phenjani hatalom széthullása - akár háború, akár belső összeomlás útján - összehasonlíthatatlanul nagyobb károkat okozna a környező országoknak, mint a jelenlegi, aránylag alacsony intenzitású konfliktus.