Másodszorra is Nobel-békedíjra jelölték Donald Trumpot
Először az Egyesült Arab Emírségek és Izrael megbékéltetéséért, másodszor Szerbia és Koszovó viszonyának rendezéséért javasolták őt a díjra.
Először az Egyesült Arab Emírségek és Izrael megbékéltetéséért, másodszor Szerbia és Koszovó viszonyának rendezéséért javasolták őt a díjra.
A minmari vezető az indoklás szerint szemet hunyt az országában élő, főként muzulmán rohingja kisebbséget érő támadások és jogsértések felett.
Az nem elég, hogy megölték Abu Bakr al-Bagdadit az amerikaiak, mondja Nadia Murad jazidi nő, akit 2014-ben elraboltak, megerőszakoltak és szexrabszolgasorba taszítottak az Iszlám Állam fegyveresei, és aki 2018-ban Nobel-békedíjat kapott. Tovább kell menni szerinte az igazságszolgáltatással.
Az Amnesty International információi szerint már 67-en meghaltak a tüntetések során.
Egy norvég parlamenti képviselő szerint a demokráciáért tüntető hongkongiak megérdemelnék a Nobel-békedíjat. Bejelentése várhatóan újabb konfliktust gerjeszt Oslo és Peking között.
Az Eritreával folytatott háború lezárásáért kapta elsősorban.
Három norvég képviselő jelölte az elismerésre.
Jichák Rabin nevét veszi fel egy eddig névtelen közterület Budapest XIV. kerületében.
Ráadásul nem is akárki, az amerikai elnök szerint a japán miniszterelnök jelölte őt a díjra.
Costa Rica volt elnökét egy békeaktivista vádolta meg.
A Honfoglalás 2000 Egyesület már korábban is próbálkozott ezzel.
José Andrés 2010-ben létrehozott szervezete katasztrófasújtotta övezetekben ad enni a rászorulóknak.
Az idei Nobel-békedíjas Nadia Muradot is elrabolták és szexrabszolgaként tartották fogva. Szabadulása óta azért kampányol, hogy az Iszlám Állam vezetőit nemzetközi bíróság előtt vonják felelősségre.
A lány 21 éves volt, amikor húgával együtt elrabolták az Iszlám Állam fegyveresei, és eladták szexrabszolgának. Sikerült megszöknie, és most azért küzd, hogy a rémálomnak vége legyen.
A háború sújtotta területeken szisztematikusan elkövetett nemi erőszak ellen harcoló két aktivista, Denis Mukwege kongói orvos, és Nadia Murad jazidi jogvédő kapta meg az idén a Nobel-békedíjat. Bár a jelöltek között volt Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezetői is, a díj sorsáról döntő bizottság nem tartotta őket érdemesnek a kitüntetésre.
Egy orvos és egy jazidi aktivista kapta a Nobel-békedíjat.
Pénteken eldől, ki volt, aki kimagaslóan tett idén a nemzetek barátságáért.
A konzervatív Haladó párt tagjai, de nem ők ítélik oda a díjat.
Amerikai republikánus törvényhozók egy csoportja azt kezdeményezte, hogy ebben idén az amerikai elnöknek ítéljék oda a Nobel-békedíjat. Szerintük így kellene elismerni, amit az észak-koreai nukleáris válság megoldása érdekében tett.
Ellátogatott szombaton az északnyugat-pakisztáni Szvat-völgyben található szülővárosába, Mingorába a Nobel-békedíjas nőjogi harcos, először azóta, hogy 2012-ben a tálibok merényletet követtek el ott ellene.