Donald Trumpot hamisan jelölhették Nobel-békedíjra
Azt nem tudni, ki áll a valószínűleg hamis jelölés mögött.
Azt nem tudni, ki áll a valószínűleg hamis jelölés mögött.
A döntést idén is az elnök "erővel a békéért" alapelvével indokolták.
Mint arról korábban hírt adtunk, az atomfegyverek betiltásáért küzdő nemzetközi civil szervezet, az ICAN kapta idén a Nobel-békedíjat
November elején a Wesley János Lelkészképző Főiskola öt professzora: Iványi Gábor lelkész, Lukács Péter oktatáskutató, Majsai Tamás teológus, Nagy Péter Tibor szociológus, valamint Szilágyi Gál Mihály filozófus úgy döntöttek, levelet írnak a díjat odaítélő bizottságnak, amiben Soros Györgyöt jelölik.
Egy civil szervezetet díjazott a norvég Nobel-bizottság.
Nyílt levéllel fordult csütörtökön Aung Szan Szú Kji Nobel-békedíjas mianmari vezetőhöz a szintén Nobel-békedíjas Desmond Tutu nyugalmazott dél-afrikai érsek, arra kérve a burmai politikust, hogy emelje fel hangját a mianmari Arakán államban "lassú népirtás" áldozatává váló muszlim rohingjákért.
A tálibok merényletét túlélő Malala Juszafzai továbbra is megállíthatatlan.
Én bízom Áder Jánosban, hiszem, hogy ki mer állni az ügy mellett – mondja a CEU védelmére írt bejegyzése miatt a vihar középpontjába került Ürge-Vorsatz Diána klímakutató. A Közép-európai Egyetem professzora vallja, az intézmény ellehetetlenítésével az egész ország és a kormány is veszít. Szerinte már most hatalmas a kár, ami keletkezett. A Nobel-békedíjas IPCC magyar tagjával beszélgettünk a hamis vádakról, a mocskolódásról és a saját szerepvállalásáról is.
Az idén 215 személyt és 103 szervezetet jelöltek a Nobel-békedíjra, ami a második legnépesebb mezőny eddig - közölte a kitüntetést odaítélő norvég bizottság.
Nobel-békedíjat ért idén egy elbukott békepróbálkozás, ilyenkor pedig a díjazottnak kutya kötelessége legalább még legalább egy kísérletet tenni terve feltámasztására. Kolumbiában tehát ismét nekifutottak a béketárgyalásoknak. Nem lesz egyszerű. Ha meg sikerül, akkor pláne nem.
A kolumbiai elnök bejelentette, hogy a hazáját sújtó polgárháború áldozatainak adományozza a neki ítélt Nobel-békedíjjal járó pénzjutalmat.
Megrendítő filmben mutatják be a Leszbosz szigetén lévő Skala Sikamimas városka lakóit, akik bár nem túl gazdagok, de amiben csak lehet, segítik a szigetre érkező menekülteket. A halászok segítenek a mentésben, idős asszonyok mosnak, vasalnak, enni adnak. Bár a jelölést csak egy szűk kör teheti meg, de mégis nagyon sokan ajánlották már Nobel-békedíjra a görög önkénteseket.
Ma jelentik be a Nobel-békedíj idei kitüntetettjét: az egyik legesélyesebb várományos Angela Merkel német kancellár.
Bár a fogadóirodák szerint Angela Merkel az idei Nobel-békedíj egyik legesélyesebb várományosa az ukrán válság és kiváltképp a menekülthullám kezelésében nyújtott munkája miatt, a németek többsége nem tartja alkalmasnak a kitüntetésre a kancellárt, aki maga is ódzkodik attól, hogy övé legyen az elismerés.
A német konzervatívok szerint Merkel olyan jól kezelte az ukrán válságot, hogy megérdemelne egy Nobel-békedíjat.
Néhány héttel a véres franciaországi merényletek után a Nobel-békedíj jelöltjei között szerepelnek a szólásszabadság szószólói: egyebek mellett a Jyllands-Posten dán lap egyik karikaturistáját és Raif Badavi szaúdi bloggert jelölték a világ legrangosabb politikai-közéleti elismerésére - számolt be hétfőn az AFP francia hírügynökség.
Szabadság Éremmel tüntették ki az Egyesült Államokban a lányok oktatáshoz való jogának Nobel-békedíjas szószólóját, Malala Juszafzait. A keddi díjátadón a pakisztáni tinédzser azt mondta, hogy az oktatás a szegénység, a tudatlanság és a terrorizmus elleni leghatásosabb eszköz.
A pakisztáni, 17 éves lány ifjú kora ellenére már hosszú évek óta küzd a lányok tanuláshoz való jogáért.
A 17 éves pakisztáni diáklány, Malala Juszufzai éppen iskolában volt Angliában, amikor bejelentették, hogy megosztva ő kapja a Nobel-békedíjat.