Orral csapódott a földbe egy orosz helikopter, 15-en meghaltak
Orral a Jenyiszej folyó partjának csapódott egy helikopter az oroszországi Krasznojarszk környékén csütörtökön, legalább 15 ember életét vesztette - közölte a regionális ügyészség.
Orral a Jenyiszej folyó partjának csapódott egy helikopter az oroszországi Krasznojarszk környékén csütörtökön, legalább 15 ember életét vesztette - közölte a regionális ügyészség.
Nyilvánosságra hozott a török hadsereg egy olyan hangfelvételt, amin többször is elhangzik a figyelmeztetés, hogy déli irányba forduljon az orosz gép.
Az orosz légierő Szu-24-esének életben maradt navigátora szerint a török F-16-os bejelentetlenül és hátulról támadt, nem volt lehetőség kitérni előle. Állítja: nem sértették meg a török légteret.
Oroszország, bármennyire is szeretné, nem torolhatja meg közvetlenül katonai eszközökkel azt, hogy Törökország kedden a szír-török határ térségében lelőtt egy orosz vadászbombázót. Moszkvának ugyanakkor ezernyi eszköze van arra, hogy mégis móresre tanítsa Ankarát, még akkor is, ha a kétoldalú viszony megromlása a Kremlnek sem érdeke.
Kijevben bekeményítettek, már a légteret sem engedik használni az orosz repülőknek.
Nem fizettek az ukránok, és nem is fognak, ezzel 2009 után megint veszélybe kerültek a Magyarország felé tartó gázszállítások. A helyzet most sokkal jobb, mint hat éve, mert azóta bővültek az ország alternatív beszerzési forrásai, a hazai tárolók pedig majdnem félig tele vannak, amellyel jó ideig kihúzhatnánk orosz gáz nélkül.
Egy szíriai orosz bázison helyezték biztonságba azt a katapultált pilótát, akit a tegnapi orosz-török légi incidens után jó ideig kerestek. Az orosz védelmi minisztérium légvédelmi rakétarendszert telepít Szíriába. Dmitrij Medvegyev miniszterelnök szavai szerint a törökök "bűnös cselekedetének" több következménye is lesz.
Moszkva nem tesz katonai válaszlépést Törökországgal szemben az orosz harci repülőgép lelövése miatt, de figyelmezteti Ankarát, hogy az esetnek elkerülhetetlen következményei lesznek - közölte Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kedden Moszkvában.
A kemény Putyin-beszéd előtt az orosz parlament védelmi bizottságának egyik tagja beszélt arról, milyen következményei lehetnek a kedd reggeli török-orosz légi incidensnek. Szergej Zsigarjov szerint elsősorban gazdasági és diplomáciai szankciókra lehet számítani, nem kizárt például, hogy korlátozzák az orosz turizmust a török riviérán.
Az orosz elnök szerint az orosz harci gép reggeli lelövésével hátba szúrták őket a "terroristák cinkosai". Tévébeszédében közölte, a Szu-24-es lelövésének súlyos következményei lesznek. Törökországot azzal vádolta, hogy a NATO-t az Iszlám Állam szolgálatába állítja.
A szír-török határnál lelőtt orosz harci gép miatt rendkívüli ülést tartanak a NATO tagországai ma délután. Most először fordul elő, hogy egy NATO-tagállam orosz gépre tüzel a szíriai konfliktusban.
Drámai videót tett közzé a Russia Today orosz állami televízió arról, ahogy stábját találat éri kedd reggel a szír-török határvidéken. Autójuk közelében menet közben rakéta robbant fel, egy tudósító súlyosan, ketten könnyebben sérültek. A kamera végig bekapcsolva maradt. A orosz állami média újságírói már a szíriai konfliktus több mint négy évvel ezelőtti kezdete óta jelen vannak az országban, a kormányerőkkel együtt mozognak.
Oroszország hétfőn elindította az Iránnak szánt Sz-300-as rakétavédelmi rakétarendszerek szállítását, párhuzamosan Vlagyimir Putyin orosz elnök feloldotta az atomenergia-ipari technológiák Iránba szállításának tilalmát.
Az észak-kaukázusi Nalcsik egyik külvárosában tizenegy terroristát öltek meg az orosz különleges erők tagjai.
Az iraki hatóságok megtaláltak és ártalmatlanítottak 18 darab, játék babába rejtett pokolgépet.
Áram nélkül maradt a tavaly Ukrajnától Oroszországhoz csatolt Krím félsziget, miután ismeretlenek Dél-Ukrajnában megrongálták a területre vezető elektromos vezeték tartóoszlopait.
Orosz közvetítéssel csütörtökön 15 napos próbaidőszakra tűzszünet léphet életbe az Aszad-rezsim és a szíriai lázadók között. Egy szíriai kormánytag szerint ezek a hírek egyelőre csak pletykáknak minősíthetők, a mérsékelt ellenzék képviselője szerint viszont mindenképp létrejön a megállapodás.
Folytatja háborús tájékoztató munkáját az orosz védelmi minisztérium. Honlapjukon képeket adtak közre a szíriai bombázásról. Az orosz védelmi tárca állítása szerint a képek a szíriai Deir ez-Zór tartományban készültek arról, hogy egy Szu-34-es orosz bombázó légitámadást hajt végre az Iszlám Állam olajfinomítója ellen.
A terrorellenes erőfeszítések összehangolásáról, illetve a biztonsági együttműködés megerősítéséről tárgyalt szerdán telefonon Vlagyimir Putyin orosz és Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi államfő.
Oroszország megkétszerezte légicsapásait az Iszlám Állam ellen azt követően, hogy kiderült, terroristák robbanthatták fel Egyiptomban az orosz utasszállítót. Az orosz gépek a támadás első huszonnégy órában 82 bevetést teljesítettek Szíriában és 140 célpontot semmisítettek meg, Moszkva hadászati bombázókat is bevetett, sőt, már az űrből is figyeli sz Iszlám Államot.