A svédek még izgulhatnak kicsit - Németh Zsolt szavai alapján a magyar parlament majd ősszel foglalkozik a ratifikációval
A törökök is csak ősszel fognak szavazni a svédek csatlakozásáról, a Momentum azonban már összehívott egy rendkívüli ülést.
A törökök is csak ősszel fognak szavazni a svédek csatlakozásáról, a Momentum azonban már összehívott egy rendkívüli ülést.
Szijjártó Péter azután szólalt meg, hogy a katonai szövetség vezetője hétfőn közölte, Törökország is támogatja a svéd csatlakozást.
A parlament május elején erősítette meg az Országos Bírói Tanács jogköreit.
A kormányzat által "védelminek" nevezett jövő évi büdzsé az ígéretek szerint megvédi a magyar családokat. Ez majd elválik, de ami biztos, hogy a 2024-es költségvetés tényleg soha nem látott összegeket fordít klasszikus védelmi célokra, főleg hadászati kiadásokra.
"A törvény számos olyan rendelkezést tartalmaz, amely mind a pedagógusok, mind a tanulók, mind pedig a szülők számára hátrányos, nem beszélve arról, hogy a törvény címével ellentétben semmiféle életpályát, előmenetelt nem foglal magában" – írják.
Mindez a rendészeti bizottság csütörtöki ülésén derült ki, amelyen az országos rendőrfőkapitány a januári tragédia eddig levont szakmai tanulságairól számolt be. A bizottsági ülésen a fideszes Kósa Lajos és a Mi Hazánk is megpendítette a fegyverviselési jog kiterjesztését, de a főkapitány szerint nem ez a jövő útja.
A videón is látható jelenetet a képviselő úgy kommentálta, hogy „a miniszterelnök percekig csak zavartan, félkegyelmű módjára röhögcsélni tudott”.
Szerinte ez a törvény "tartalmilag már más, mint az, amely a tiltakozást kiváltotta".
A képviselők 136 igen, 58 nem, 0 tartózkodás mellett, a kétharmados többséget igénylő részekkel együtt fogadták el a tanárokat érintő jogszabályt.
Kedd délelőtt a parlament megszavazta pedagógus-életpályamodellről szóló úgynevezett státusztörvényt, miközben a Kossuth téren egész napos demonstrációt tartanak a jogszabály ellenzői. Napirenden volt még féltucat szavazás, elfogadták például a 2024-es költségvetés főbb – vélhetően tarthatatlan – számait. Esküt tett a két új miniszter – Tuzson Bence és Bóka János –, valamint megtartották az eleve lefutottnak számító alkotmánybíró-választást. Olvassa vissza az eseményeket a hvg.hu tudósításában!
A nyári szünet előtti utolsó munkahetét kezdte a törvényhozás. A hétfői ülésnapon Orbán Viktor miniszterelnök több meghökkentő kijelentést is tett, egyébként pedig előkerült az ülésen minden a pedofiloktól a migránsgettón át az akkugyárakig. A hvg.hu-n élőben közvetítettük a legérdekesebb részeket, itt visszaolvashatja, mi hangzott el.
A törvényjavaslat elfogadása előtt kaptak egy apró engedményt a pedagógusok. Viszont az általuk leghangosabban kritizált részei a törvénynek ugyanúgy megmaradnak.
Korábban a kinevezés öt évre szólt.
Hétfőn, kedden és pénteken ülésezik a jövő héten az Országgyűlés, megtartják a státusztörvény és a jövő évi költségvetés végszavazását is, de Svédország NATO-tagságának ratifikálását nem tervezik, így az már biztosan későbbre csúszik.
Rendkívüli parlamenti ülést hív össze a kormány július első hetére.
Magyarország bűnüldöző szervei legyenek segítségére az ukrán hatóságoknak az ukrajnai gyermekek erőszakos deportálására vonatkozó bizonyítékok összegyűjtésében – szólította fel a magyar kormányt az ellenzéki párt.
Már délelőtt élesen kritizálták az ellenzékiek a Parlamentben napirend előtt a pedagógus-életpályamodellről szóló törvényt, a Momentum az alkalomhoz illő ajándékot vitt a fideszeseknek. A státusztörvénynek nevezett javaslat vitája késő délután kezdődik, közben pedig diákok, pedagógusok és ellenzéki politikusok tüntetnek majd a szerintük “bosszútörvény” ellen a Kossuth téren.
Indoklás nélküli, rendkívüli döntéssel minden „külsős” személyt igyekeznek távol tartanai a parlamenti ülésteremből június 16-án pénteken, amikor a kormány kérésére az Országgyűlés rendkívüli ülésen tárgyal egy sor vitatott javaslatot, így például a státusztörvényt is.
Bár ezen a héten csak négynapos ülést tervezett az Országgyűlés, Semjén Zsolt most a kormány nevében kér egy pénteki, rendkívüli ülést, amelyen az utóbbi időszak legdurvább jogszabály-módosításait szavaznák meg sürgősen, vagy gyorsítanák fel a tárgyalásukat: köztük a pedagógusok státusztörvényét, az állami kastélyok magánosítását és az önkormányzati földadóstopot.
Kövér László házelnök az elmúlt egy évben 15, kivétel nélkül ellenzéki politikusi kérdés megválaszolását utasította vissza, sokszor kínos magyarázkodástól megkímélve a címzett Orbán Viktort és minisztereit. Eddig az esetek több mint felében a DK-s Vadai Ágnes maradt válasz nélkül. Az előző parlamenti ciklusban egyébként összesen 83 kérdés járt így – az összes ellenzéki volt.