A Virág cukrászda birtokbaadásáért indított pert a szegedi önkormányzat
A Virág cukrászda birtokbaadásáért indított eljárást a szegedi önkormányzat, a per első tárgyalását szerdán tartották a Csongrád Megyei Bíróságon.
A Virág cukrászda birtokbaadásáért indított eljárást a szegedi önkormányzat, a per első tárgyalását szerdán tartották a Csongrád Megyei Bíróságon.
Szeged polgármestere abban bízik, hogy a polgármesterekkel pártállástól függetlenül a civilekkel együtt meg tudják akadályozni a terveket a demokrácia legfontosabb alapköve, az önkormányzatiság védelmében.
Életveszélyes sérüléseket szenvedett egy motoros, aki egy kamionnal ütközött a régi 5-ös úton Szeged határában csütörtök délelőtt.
Vasárnap életbe lépett a szegedi közgyűlés egy hónapja meghozott döntése, amely megtiltja a kamionoknak, hogy behajtsanak Szeged belvárosába; a korlátozásra a város határától táblák hívják fel a sofőrök figyelmét.
A Fidesz-KDNP egy központi kormányzat és-hatalomcentrikus rendszert kíván bevezetni Magyarországon - nyilatkozta a Klubrádióban Szeged MSZP-s polgármestere.
Ujhelyi István szerint Szegeden a Fidesz és a Jobbik "napi szintű, üzletszerű politikai mutyit folytat a város kárára", holott Lázár János, a Fidesz újrajelölt frakcióvezetője a napokban egy interjúban kijelentette: pártja semmiféle együttműködést nem tud felvállalni a Jobbikkal.
Ittas járművezetés és segítségnyújtás elmulasztása miatt indult eljárás egy szegedi férfi, aki szombaton késő este Szeged és Sándorfalva között okozott balesetet, majd autójával belecsúszott az út menti vizesárokba - közölte a rendőrség vasárnap.
A Hódmezővásárhely és Szeged közötti villamos megvalósíthatósági tanulmányára írt ki nyílt közbeszerzést Hódmezővásárhely önkormányzata - a felhívás a legutóbbi Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.
Eldőlt, hogy nem lesz ingyenes az M43-as autópálya 5-ös és 47-es főút közötti szakasza, amely Szegedet északról kerüli el – közölte Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkára Botka László, Szeged polgármestere április 11-én kelt levelére válaszolva.
Negyven helyszínen egyszerre száz pénzügyi nyomozó lépett akcióba egy használt autókra specializálódott bűnszervezet leleplezésekor a múlt héten Szegeden; heten előzetes letartóztatásba, egy ember házi őrizetbe került - írta szerdán a Délmagyarország.
Tolatás közben összetörte a gáztartály zárószerelvényét egy kamion kedden az ásotthalmi benzinkúton; a szivárgó gáz miatt a hatóságok lezárták a Szegedet és Baját összekötő 55-ös főutat - közölte a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője az MTI-vel.
Szemtanúkat keres a rendőrség egy szegedi baleset ügyében, ahol egy autós vágott a trolibusz elé, ami hirtelen fékezni kezdett, és emiatt az egyik utas betörte az orrát.
Fegyveres rablás történt Szegeden kedd reggel a Sárosi utcában, egy takarékszövetkezeti fiókban - közölte a rendőrség.
Átadták a forgalomnak csütörtökön az uniós támogatással megépült szegedi nyugati elkerülő út harmadik, és egyben befejező szakaszát, az 1,3 kilométeres út az 5-ös főút 164-es kilométerénél található körforgalmi csomóponttól Szeged-Kiskundorozsmáig tart – közölte a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt.
Az M43-as autópálya Szeged és Makó közötti 31,6 kilométeres szakaszának ünnepélyes átadásával egy időben szerda délután megkezdte működését a makói autópálya-alosztály.
Ismeretlen telefonált be a rendőrségre szerda reggel, hogy bomba van egy szegedi OTP-ben. A rendőrség kiürítette az épületet és megkezdte az átvizsgálását - értesült a HavariaPress.
A Szabad Város Egyesület önkormányzati képviselője szerint több millió forintot vett fel a Dél-Alföldi Fejlesztési Zrt. (DARF Zrt.)tavaly decemberben kinevezett, korábban fideszes országgyűlési képviselőként dolgozó vezetője a cég kasszájából anélkül, hogy megindokolta volna a pénzfelvétel célját és visszafizetésének határidejét.
Érthetetlen és vállalhatatlan az MSZP szerint, hogy a Fidesz döntéseivel miért okozott közel 500 millió forintos hiányt a legutóbbi közgyűlésen. Ez Szeged számára káros, veszélyezteti a város működőképességét, ezért felszólítják a fideszes képviselőket, hogy Szegedért dolgozzanak.
A helyi Fidesz szerint Botka László 2011 februárjában - érdemi egyeztetés nélkül - olyan költségvetést terjesztett elő, amelyben ugyanannyi feladat mellett mintegy 500 millió forinttal kevesebb forrást biztosított a városi cégeknek, így a polgármester javaslata év közben "bedöntött volna egyes városi cégeket".
Díjköteles lesz az M43-as autópálya új, Szeged és Makó közötti szakasza, amelyet szerdán adnak át – tudatta az Állami Autópálya Kezelő Zrt.