Szigorítja az EU a Szíria elleni szankciókat
A Szíria elleni szankciók szigorítását határozták el az Európai Unió tagállamainak külügyminiszterei hétfőn Brüsszelben.
A Szíria elleni szankciók szigorítását határozták el az Európai Unió tagállamainak külügyminiszterei hétfőn Brüsszelben.
A nyugati technológia már évek óta kulcsszerepet játszik a szíriai rezsimnek az állampolgárok megfigyelésére és elnyomására szolgáló eszközökkel történő ellátásában - írja az Átlátszó.hu a Wikiliaks legutóbbi, Szíriáról szóló anyagára hivatkozva.
A New York Times szerint Washington a diplomáciai megoldás helyett Aszad megdöntésére törekszik.
Törökország több föld-levegő rakétát telepített a Szíriával közös határra - jelentette vasárnap török hírügynökség.
Szíria ellenőrzése alatt tartja a vegyi fegyvereket - jelentette ki vasárnap egy magas rangú izraeli tisztviselő.
Párizs szorgalmazza a szíriai társadalom sokszínűségét tükröző szíriai átmeneti kormány mihamarabbi megalakítását - közölte szombaton Laurent Fabius francia külügyminiszter, és felszólította az ellenzéket, rendezze sorait, hogy vezetni tudja Szíriát.
A szíriai hadsereg az ország különböző pontjaira szállítja raktárakban tárolt vegyi fegyvereit - állítja a hadsereg egyik dezertált tábornoka.
Sürgős felhívással fordult az ENSZ-hez a Szíriában élő iraki menekültek védelme és hazatérésük elősegítése érdekében Núri al-Máliki iraki miniszterelnök pénteken.
Az orosz diplomácia szerint már lemondana a szíriai elnök, aki 12 éve még nyugati reformerként állt az országa élére, ma viszont már véreskezű, nemkivánatos diktátorként tekintenek rá.
A szíriai tájékoztatási minisztérium pénteken határozottan cáfolta, hogy Bassár el-Aszad szíriai elnök kész lenne távozni a hatalomból. Előzőleg Oroszország franciaországi nagykövete egy rádiónyilatkozatban utalt rá: Aszad elnök beleegyezett abba, hogy távozik a hatalomból.
Belehalt a szerdai damaszkuszi robbantásos merényletben szerzett sérüléseibe Hisám Behtjár, a szíriai hírszerzés vezetője - jelentette pénteken a Hezbollah televíziója, az al-Manar.
A szíriai hadsereg újabb tábornoka dezertált és menekült Törökországba csütörtökön - közölték diplomáciai források. Ezzel 21-re nőtt azon magas rangú katonatisztek száma, akik elhagyták az arab ország hadseregét.
Az amerikai ENSZ-nagykövet szerint a Biztonsági Tanács csődöt mondott a szíriai válság kezelésében, ezért az Egyesült Államok "a testületen kívül" fog nyomást gyakorolni Damaszkuszra.
A szíriai állami televízió bejelentése szerint Bassár el-Aszad elnök előtt letette a hivatali esküt az új védelmi miniszter csütörtökön. Az elnökről később képeket is közöltek – az elsőket a szerdai merénylet óta.
Oroszország és Kína megvétózta az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé terjesztett nyugati határozattervezetet Szíria ügyében.
Izrael megállítja a szíriai menekülteket, ha azok át akarnak menni a Golán-fennsíkon húzódó tűzszüneti határon – ezt mondta csütörtökön Ehud Barak izraeli védelmi miniszter, amikor felkereste a határvidéket. A látogatáskor a helyszíntől alig egy kilométerre aknalövedékek robbantak a szíriai oldalon, ahol lázadók csaptak össze kormánykatonákkal.
Megsebesült Bassár el-Aszad szíriai elnök a CNN Türk értesülése szerint. A török hírtelevízió csütörtöki beszámolója szerint Riad el-Aszaad, az ellenzéki Szíriai Szabad Hadsereg egyik parancsnoka a Twitter mikroblogon tette közzé az Aszad sebesüléséről szóló információt.
Feszült a helyzet Damaszkuszban a szerdai merényletek után, s a hadsereg ágyúzza a főváros nyugati és délnyugati peremkerületeit.
Lemondásra szólította fel a szíriai államfőt a török kormányfő szerdai moszkvai látogatásán.
Szíriai lázadók pokolgépes merényletet hajtottak végre szerdán Damaszkuszban, a nemzetbiztonsági hivatal épületében megölve a rezsim két magas rangú vezetőjét.