Több pénzt ígér az MSZP a rendvédelmiseknek
Az MSZP azt ígéri, ha kormányra jut, azonnal érdemi illetményemelést hajt végre a rendvédelmi dolgozóknál.
Az MSZP azt ígéri, ha kormányra jut, azonnal érdemi illetményemelést hajt végre a rendvédelmi dolgozóknál.
A szigetszentimklósi szavazók fontos üzenet küldtek - mondta Tóbiás József. Most vasárnap Vácon lesz időközi önkormányzati választás, ahol ugyancsak közös jelöltet állít a baloldali ellenzék.
A parlament kormánypárti többsége elfogadta azt az MSZP-s módosító javaslatot, amely megengedné, hogy mégis kapjanak működési támogatást a pártok választási években, azaz jövőre is.
Az MSZP a gyorsvonati pótjegy bevezetését és a szociális temetésről szóló törvényjavaslatot bírálta szerdán, és az utóbbi visszavonására szólította fel a kabinetet.
Bár a Fideszben lelkiismeretlen agresszorként, a karaktergyilkos kampányok szakértőjeként, az MSZP-ben pedig egyenesen zseniként tartják számon, a szocialistákat 2001 és 2004 között lelkesítő Ron Werber tudását mindkét pártban túlbecsülik. Évek óta nem szervezett nagyszabású kampányt, 2004-ben ellenzéki hangütéssel akarta megverni az ellenzéket, 2002-ben pedig inkább végrehajtó volt, mintsem főstratéga. Mozgósítani és lelkesíteni viszont tud, és az ellenszélben lévő MSZP-nek erre szüksége is van.
A korábbi tagtoborzási botrányokhoz hasonló zajlik az MSZP Pest megyei szervezetében, az események mozgatórugóját, Fekete Zoltánt ma már Mesterházy Attila környezetébe sorolják szocialista berkekben. A Feketével és körével szemben alulmaradt Keller László volt közpénzügyi politikai államtitkár kirúgását a pártból másodfokon szeptemberben tárgyalja az országos etikai bizottság.
Szőnyeg alá söpört ellentétek, figyelmen kívül hagyott népszerűség-csökkenés, hatalmi háttéralkuk – így jellemezték a pártvezetés kritikusai az MSZP szerintük unalomba fulladt tisztújítását. Ezzel szemben a párt mostani vezetői úgy vélik, az MSZP-ben soha nem látott egység van. Mesterházy Attila pártelnöki győzelmét mindenki biztosra veszi.
Olyan törvénytervezetet akar újratárgyalni a pártfinanszírozásról a Fidesz, melyet az utóbbi hat évben többször is visszautasított. A korábbi parlamenti ciklusban a korrupció ellen küzdő civil szervezetek több alkalommal is megpróbálták rávenni a pártokat, hogy tegyék nyilvánossá és átláthatóvá a kampányköltéseiket, de a tárgyalások az utolsó pillanatban megfeneklettek. Bár hosszú viták után 2010 februárjában az MSZP beterjesztette a törvényt a parlament elé, a javaslat nem kapta meg a kétharmados többséget: pár hónappal később a szocialisták és a költési limit leszorításáért küzdő Fidesz is milliárdokkal költött többet a kampányra a civilek szerint, mint amennyit a törvény megenged.
Az MSZP és az LMP is kivonult a házbizottság üléséről, arra hivatkozva, hogy a Fidesz felszámolta a parlamenti demokráciát.
Az MSZP általános frakcióvezető-helyettese szerint a kormány gazdaságpolitikájának kudarcait az átlagemberek fizetik majd meg azzal, hogy törvénybe is foglalják, hogy a nemzetközi bírságokat a lakosoknak kell megfizetniük.
Négy új frakcióvezető-helyettest választott a szocialista képviselőcsoport hétfőn.
Az MSZP-ben egyértelműen a pártból való kilépésnek értékelik a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció képviselőinek távozását és Kövér László házelnökre bízzák, hogy tiszta vizet öntsön a pohárba a képviselők sorsával kapcsolatban.
Az MSZP szerint a kormánynak párbeszédet kellene kezdeményeznie annak érdekében, hogy olyan tehermegosztás szülessen a nehéz helyzetbe került devizahitelesek megsegítésére, amely nem veszélyezteti sem az állam, sem a pénzügyi szektor működését.