Tekintélyuralom: még félelmetesebbé vált a Cadillac Escalade
Ha felbukkan a visszapillantó-tükörben egy ilyen amerikai monstrum, szinte minden sofőr azonnal előzékenyen lehúzódik előle.
Ha felbukkan a visszapillantó-tükörben egy ilyen amerikai monstrum, szinte minden sofőr azonnal előzékenyen lehúzódik előle.
Korrekordot döntött az amerikai politikai elit a Fehér Házban és a kongresszusban, az okok között előkelő helyen szerepel, hogy sok türelem és még több kampánypénz kell a csúcsra érkezéshez.
A Serbian Brothers Help nevű szerb szervezet amerikai központban tartják meg azt a sporteseményt, amelyre Szöllősi György kiutazott volna. Egy egykori résztvevő szerint az Árpád Kupa egy ideje már propagandaeseménnyé silányult. Azt, hogy ez így van-e, nehéz megítélni, de tény: az esemény fő szervezője jelenleg egy olyan helyi közéleti figura, akit tavaly a Szöllősi elnökölte Magyar Sportújságírók Szövetségén belül létrejött összmagyar állandó bizottságba is beválasztottak, és aki nyíltan jobboldali.
Magasabb fizetést, rövidebb munkahetet és állásvédelmi garanciákat akartak a dolgozók, de nem kapták meg ezeket, így demonstrációt indítottak.
Olyasvalaki is köztük van, aki segédkezett abban, hogy lőszerek érkezzenek Észak-Koreából Oroszországba.
Nyolc hálószoba, tíz fürdőszoba, medence, és kikötőhely két jachtnak 3,8 milliárd forint értékben.
A Magyar Nemzetnél elfért a címoldalon a sztori.
Az elnöknek ugyan vannak elévülhetetlen érdemei, ugyanakkor érdemes lenne meggondolni, hogy ő-e a legalkalmasabb ember Trump megállítására.
A budapesti amerikai nagykövetség azt mondta, magánszemélyek nem kaphatnak diplomatavízumot, de amúgy az egyedi vízumügyekről az amerikai törvények értelmében nem áll módjukban tájékoztatást adni.
Nem engedte a budapesti amerikai nagykövetség, hogy Szöllősi György, a Nemzeti Sport főszerkesztője diplomata útlevéllel az Egyesült Államokba utazzon. A kormányközeli Magyar Nemzet David Pressman nagykövet ármánykodását sejti a háttérben, de diplomáciai forrásaink szerint akár az is lehet a visszautasítás oka, hogy nem lehetett eldönteni, Szöllősi diplomataként vagy újságíróként akar-e Amerikába menni. Cikkünk megjelenése után befutott a nagykövetség válasza.
India felemelkedése, új erőviszonyok, tanulságok a G20-ak tanácskozása után. A Wall Street Journal szerkesztőségi véleményben bírálja Joe Bident az Iránnal kötött túszalku miatt. Hogyan viszonyulnak a fiatalok az autokráciához? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Sokan lenézik a 4 hengeres erőforrást, de az új Mustang ezzel a motorral is igen komoly gyorsulásra képes.
A vulkán két hónap szünet után mutatja ismét a működés jeleit.
A vonzó környezet mellett komoly befektetési érvek is szólnak amellett, hogy Floridát választják nemcsak a költözni, de a pénzüket fialtatni kívánó magyarok is.
Tíz hónapos csúcson az olajár, mert egyelőre beválik a nagy olajtermelő országok kitermelést visszafogó politikája, amely gyengíti a világgazdaságot. Egyes szakértők szerint az OPEC+ megcélozza a 100 dolláros árat is.
Az erősödő nagyhatalmi verseny - különösen Kína és az Egyesült Államok között - gátolja a globális együttműködést az egyre több űrszemét eltávolításában. Ez viszont növeli a kockázatát annak, hogy az alacsony Föld körüli pályán (Low Earth Orbit, LEO) működő műholdakat és űrhajókat fizikai fenyegetés éri - figyelmeztet a Stratfor.
A Putyin-barát populista Robert Ficónak jók az esélyei a közelgő szlovákiai választáson. Orbanizálódás fenyeget Európában az osztrák liberális párt, a NEOS szerint. Két mozifilmet is bemutatnak Bécsben Sebastian Kurzról. Veszedelmes az AfD tartós népszerűsége, de nem meglepő. Joe Biden fél fegyvereket küldeni Ukrajnának, ezzel Putyinnak kedvez. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A Hold déli pólusvidékére érkezéssel egyre komolyabb űrhatalommá válik India, amelynek űripara a nagyok közül a legtakarékosabb. Új versengés indult a Hold meghódításáért.
A kilencvenes évek végén Peking dobott mentőövet az akkor a csőd szélén támolygó techvállalatnak, mely aztán masszívan alapozva a távol-keleti nagyhatalomra, néhány éven belül leuralta a világot. Csak közben Kína olcsó összeszerelő üzemből komoly partnerré vált, Tim Cookéknak így most extra kihívás szakítani vele. Pedig az egyre romló USA–Kína-viszony és az egyre meredekebb tajvani helyzet miatt muszáj. Mivel a legfejlettebb chipeket Tajvan, a legnagyobb gyárakat Kína adja a vállalatnak, ha Hszi Csin-ping kiadná a parancsot a szigetország lerohanására, az Apple óriási gondba kerülne.
A két turbóval megfújt V6-os motorban sikerült még találni 86 eddig szunnyadó lóerőt.