Ukrán miniszterelnök-helyettes: az oroszok nem engedik ki a civileket Mariupolból
Nem sikerült tűzszünetről tárgyalni, így humanitárius folyosót sem lehet nyitni Mariupolból, ahol továbbra is több száz civil tartózkodik.
Nem sikerült tűzszünetről tárgyalni, így humanitárius folyosót sem lehet nyitni Mariupolból, ahol továbbra is több száz civil tartózkodik.
A fléchettnek nevezett fémnyilak halálos sebet képesek ejteni.
Az orosz elnök úgy adott utasítást Ukrajna lerohanására, hogy tudhatta: csapatainak a sár miatt nagyon nehéz lesz előre nyomulnia.
Ukrán becslések szerint mintegy kétezer katona és ezer civil húzhatta meg magát az acélmű területén és az alatta húzódó alagútrendszerben.
Az orosz hatóságok mindent megtesznek, hogy csírájában fojtsák el az Ukrajna melletti szolidaritási gesztusokat. Folyamatosak a rendőrségi vegzálások, kihallgatások és őrizetbe vételek. Bátor kazanyi aktivisták arról mesélnek, hogyan próbálnak kiállni mégis a béke mellett, és milyen következményekkel jár ez számukra. A Deutsche Welle munkatársai Tatárföldről jelentik.
Az ukrajnai háború többséget teremtett a NATO-tagság támogatására a semleges Finnországban és Svédországban, amelyek csatlakozása az észak-atlanti szövetséghez Moszkva hátrányára rajzolhatja át Európa biztonságpolitikai térképét.
Több száz erődítmény is romba dőlt szerintük. Viszont ezt az adatot is érdemes fenntartásokkal kezelni.
A közös határon négyezren, Románia felől ötezren jöttek.
Európa jelentős része azon gondolkozik, hogyan lehet leválni az orosz energiafüggésről, de a kontinens sorsát és az orosz kapcsolatokat a francia elnökválasztás is alapjaiban meghatározza. Magyarországon eközben várjuk, mit jelent be a kormány a gazdasági problémák megoldásáról. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az oroszok szerint precíziós csapást mértek katonai célpontokra, valójában lakóházat is találat ért Odesszában, többen meghaltak. Kárpátalján kijárási tilalmat rendeltek el az ortodox húsvétra, mert félő, hogy az orosz hadsereg Ukrajna egész területén támadásokat hajt végre. Az ukránok saját állításuk szerint megöltek két orosz tábornokot Herszonnál. Zelenszkij elnök bejelentette, hogy Kijevbe látogat az amerikai külügyminiszter és védelmi miniszter.
Egy 16 emeletes lakóházat is találat ért.
Az ukrán elnök úgy látja: más országok sincsenek már biztonságban. Az oroszok új rakéta bevetésére készülnek, a kínaiak pedig levágták az oroszokat pénzügyi rendszerükről. Kövesse tudósításunkat a háború 59. napjáról.
Az 1990-ben orosz segítséggel függetlenségét kikiáltó, de az ENSZ-tagországok által el nem ismert moldovai szakadár régióhoz szeretnének ugyanis hozzáférést Dél-Ukrajnán keresztül az orosz parancsnok nyilatkozata szerint.
Az oroszok szerint Putyin ruszofóbiával vádolta meg az EU-t és szemrehányást tett Michelnek, amiért a közösség nem hajlandó tudomást venni az ukrán háborús bűnökről.
A légitársaságnál július első hetére be is teltek a járatok, már nem lehet jegyet foglalni rájuk.
Miért érzi fontosnak egy francia graffitis, hogy vállalva a veszélyt a háború sújtotta Ukrajnába utazzon, és a műalkotásaival támogassa az áldozatokat? A „francia Banksyként” emlegetett művész projektjét kezdetben még az ukránok sem értették, de neki meggyőződése, hogy ilyenkor minden apró gesztus számít. Célja volt az is, hogy az egész világnak megmutassa, mi zajlik Ukrajnában, mert, mint mondta, „őrület, hogy kétségbe vonjuk a valós képeket egy népirtásról”. A C215 művésznéven alkotó Christian Guémyvel beszélgettünk.
Az orosz hadvezetés célként jelölte ki, hogy az orosz csapatok szárazföldi folyosót hozzanak létre a Krím felé.
Az ukrán hatóságok szerint ez is azt bizonyítja, hogy az oroszok háborús bűncselekményeket követnek el a megszállás alatt álló Ukrajnában.
Az ukrán városban nagyjából 100 ezer ember maradt, miközben a település nagy részét már elfoglalták az orosz erők.
A felvétel eredetiségét egyelőre nem igazolták.