Oroszországi járvány miatt blokkolja a búzát Ukrajna
Kijev megtiltotta a gabona és a takarmánynövények Ukrajnába történő behozatalát több orosz területről - hozta nyilvánosságra pénteken az ukrán infrastrukturális minisztérium.
Kijev megtiltotta a gabona és a takarmánynövények Ukrajnába történő behozatalát több orosz területről - hozta nyilvánosságra pénteken az ukrán infrastrukturális minisztérium.
Visszavonta a kelet-európai piacról a német Henkel azt a vécéfrissítőt, amelyről sok panaszos állította, hogy nagyon hasonlít az ukrán nemzeti zászlóra.
Ideiglenes kiadatási letartóztatásban marad a Budapesten néhány hete elfogott volt ukrán képviselő, miután az ukrán hatóságok kiadatási kérelemmel fordultak a Fővárosi Törvényszékhez; ügyében szeptemberben várható bírósági döntés - közölte a törvényszék az MTI érdeklődésére szerdán.
Vitalij Klicsko ökölvívó, az UDAR (Ütés) párt vezetője bejelentette, hogy jelöltként készül ringbe szállni a 2015-ös ukrajnai elnökválasztáson - jelentette szerdán az ukrán média.
Nem kaphatja meg a politikai menekült státust Magyarországon Olekszandr Sepelev volt ukrán parlamenti képviselő és neje, mivel mindkettőjüket súlyos bűncselekmények elkövetésével gyanúsítják Ukrajnában - közölte kedden az ukrán külügyminisztérium sajtóosztálya.
Csaknem 400 személyt kezelnek kórházban ételmérgezési tünetekkel a dél-ukrajnai Szevasztopol városában - közölte kedden a Krím félszigeti település polgármestere.
Szédítő magasságban töltött tíz órát egy elromlott ukrán síliftben 76 ember.
Menedékkérelmet terjesztett be Magyarországon a júliusban Budapesten elfogott volt ukrán parlamenti képviselő, Olekszandr Sepeljev és felesége, aminek elbírálása hatással lehet az Ukrajna által képviselt kiadatási eljárásra – olvasható a hétfői Magyar Nemzetben.
Ukrajnai kórházában kereste fel Julija Timosenko egykori kormányfőt Gurmai Zita európai parlamenti képviselő, az Európai Szocialisták Pártja nőtagozatának elnöke, aki sajtóértekezleten számolt be szerdán Kijevben a találkozóról - közölte az ukrán rádió internetes oldala.
Összesen 11,3 százalékkal csökkent az orosz gáz tranzitja Ukrajnán át Európába az idei első hat hónapban éves szinten. Ennek oka az európai kereslet visszaesése, valamint az, hogy Oroszország új tranzitvonalat nyitott.
Oroszországgal kialakítandó gazdasági integrációra szólította fel az Európai Unióhoz közeledni kívánó Ukrajnát szombaton Kijevben Vlagyimir Putyin. Az orosz elnök a hétvégén részt vesz azokon a rendezvényeken, amelyeket abból az alkalomból tartanak, hogy az Oroszország történelmi bölcsőjének tartott Kijevi Nagyfejedelemség (Kijevi Rusz) 1025 éve felvette a kereszténységet.
Sújtólégrobbanás volt Ukrajna délkeleti részében egy bányában, egy ember meghalt, hármat kórházba szállítottak - közölték a helyi katasztrófavédelem képviselői vasárnap.
Legalább nyolc ember - köztük egy 13 éves fiatal és két sofőr - vesztette életét, huszonheten pedig megsebesültek egy tinédzserkorú fiatalokat szállító bolgár turista busz és egy helyi busz ütközésekor Ukrajnában.
A németek és a hollandok a legnagyobb nemzetközi befektetők Közép-Európában, a befektetések motivációi között – egyebek mellett – az adóóptimalizáció is fontos szerepet kap. A legtöbb helyi céget összesen Németország, Ausztria, Ukrajna és Olaszország befektetői tartják kézben, a külföldi tulajdonosok esetén a legnagyobb jegyzett tőkéjű cégek holland, német és osztrák kézben vannak.
Összesen 156, a második világháborúban elesett magyar katonát temettek újra kedden az ukrajnai Potelics településen kialakított német katonai temető magyar parcellájában - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.
Az Ukrajinszka Pravda ukrán hírportál információi szerint őrizetbe vették Olekszandr Sepeljev volt ukrán parlamenti képviselőt csütörtök este egy budapesti szálloda éttermében.
Ukrajnában országszerte tüntetések voltak csütörtökön egy nő miatt, akit rendőrök erőszakoltak meg és vertek össze. Továbbra sem nyugszanak a kedélyek, a nemi erőszak politikai üggyé vált az országban.
Külföldi terjeszkedést tervez a Sziget, Gerendai Károly a Marketing&Mediának beszélt a terveiről.
Tömegverekedés tört ki egy ukrajnai rockfesztiválon: több tucat ember megsérült, köztük az egyik fellépő együttes, az Affecting Dissent basszusgitárosa is – adta hírül szerdán az ukrán média.
A dél-ukrajnai településen az háborította fel az embereket, hogy nem vették őrizetbe az egyik rendőrt azok közül, akik brutálisan összevertek és megerőszakoltak egy nőt. A 29 éves nőt annyira megverték, hogy nyílt koponyatörést is szenvedett számos más sérülése mellett.