Újabb erőteljes légitámadások érték Kijevet és Harkivot, több halott és sebesült is van
Harkivban egy többemeletes ház is összeomlott, folyamatosan keresik a romok alatt rekedt áldozatokat.
Harkivban egy többemeletes ház is összeomlott, folyamatosan keresik a romok alatt rekedt áldozatokat.
A Libération az Iványi Gábor-féle egyház elleni kormányzati támadásokról ír. Donald Trump újraválasztása esetén az Egyesült Államok újra bezárkózhat, erre Európának készülnie kell, különben az új hidegháború vesztese lehet a Bloomberg szerint. A Világbank volt elnöke Ukrajna támogatása ügyében szólalt meg. A Wall Street Journal úgy látja, a republikánus szavazókat is megosztja, hogy támogassák-e vagy sem Trumpot. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az ukrán elnök egy brit tévének adott interjújában beszélt erről.
Húszezer gyermeket rabolt el a szüleiktől, illetve árvaházakból, s küldött átnevelőtáborokba az Ukrajnát megtámadó Oroszország. A nyolc éve elfoglalt területekről oroszosítottak közül pedig akadnak, akik most egykori hazájuk ellen harcolnak.
Az uniós politika különböző terepein többféle elképzelés kering arról, hogyan lehetne Orbán Viktort rávenni arra, hogy a februári EU-csúcson ne vétózzon az Ukrajna számára folyósítandó támogatás ügyében, írja a francia lap.
Boris Pistorius arra számít, hogy áprilisra elkészül a javaslat a kötelező katonai szolgálat visszaállításáról.
A lengyelországi helyzettel foglalkozik a Washington Post és a Project Syndicate is. A Bloomberg szerzője szerint Ukrajna kétségbeejtő pillanathoz érkezett. Kína bajban van, írja a Wall Street Journal. A Die Presse a belga külügyminiszter legutóbbi EU-s megnyilatkozásait elemzi. Új populista szövetség szökken szárba, ezúttal Orbán Viktor és Robert Fico között. Válogatás a világlapok cikkeiből.
A szentpétervári Oroszország legnagyobb olajraktára a balti régióban.
A miniszterelnök az Európai Parlament szerdai állásfoglalására és az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi támogatás körüli vitára reagált az X-en.
Közeleg a februári EU-csúcs, ahol ismét terítékre kerül Ukrajna támogatása. Nem meglepő módon tehát Unió és az Orbán-kormány konfliktusával foglalkozik több nemzetközi lap is, így a Politico, a Financial Times, a Die Welt, a Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Süddeutsche Zeitung is. Utóbbi és a Financial Times a lengyel helyzetet is elemzi. Az Eurázsia Csoport nevű amerikai kockázatelemző intézet európai igazgatója szerint Európára az idén a nyugtalanság éve vár. A Daily Telegraph elemzése szerint Ukrajna ügyében az EU végzi el a piszkos munkát Vlagyimir Putyin helyett. A Bloomberg a WizzAir elleni nagy-britanniai vizsgálatról ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Közben az orosz hatóságok Oroszországból és Közép-Ázsiából telepítenek be új lakókat a már megszállt területekre.
Az új luxemburgi miniszterelnök szerint Magyarország sokkal inkább Európa-párti, mint azt a Nyugat időnként hiszi. Az EU és a magyar kormány konfliktusait tárgyalja az Euractiv és az Euronews. Orbán Viktor és Robert Fico uniós egymásrautaltságát és politikai barátkozását elemzi a Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Der Standard. „Nem szabad, hogy Ausztriából Magyarország legyen”, írja a Die Presse szerzője. A vörös-tengeri válságról ír a Times, az iowai republikánus jelölőgyűlés utáni helyzetet járja körül a Wall Street Journal. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hétfőn elindult a Wikipédia orosz másolata, melyben már a megfelelő narratívával tálalják az egyes eseményeket. Megnéztük, miben hasonlít, és miben tér el az új online enciklopédia, amelyen már csaknem kétmillió szócikk van.
Harkiv régióban pedig a súlyosbodó orosz támadások miatt evakuálják a lakosság egy részét.
Levezényelte az ukrán hadsereg modernizálását, és most az orosz agresszió elleni védekezést irányítja Valerij Zaluzsnij, aki már kisgyerekként szeretett katonásdit játszani.
Derűlátást tapasztalni Brüsszelben Orbán szándékait illetően, írja a francia lap.
Donald Trump két ellenjelöltje, Ron DeSantis és Nikki Haley szerint a jogi eljárások csökkentik a volt elnök esélyeit, írja a Washington Post, mely a húszik elleni amerikai-brit támadást is elemzi. Ukrajna EU-s támogatásával foglalkozik az Economist és a Times. Utóbbi arról is ír, hogy továbbra is fenyegetve érzik magukat balti államok. Niall Ferguson történész szerint egyre gyengülnek Amerika eszközei a nemzetközi helyzet befolyásolására. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.