Zelenszkij nemzetközi vizsgálatot sürget a lezuhant orosz gép miatt
Az ukrán elnök szerint Moszkva „játékot űz” az ukrán foglyok életével.
Az ukrán elnök szerint Moszkva „játékot űz” az ukrán foglyok életével.
Petr Pavel szerint a demokratikus világnak most nem szabad abbahagynia Ukrajna támogatását.
Orosz hírforrások szerint a gépen ukrán hadifoglyok is voltak.
A publicista szerint Ukrajna egy "halállistát vezető latorállam".
A szlovák miniszterelnök „cinikus pragmatikus", írja a német lap szerzője, aki hozzáteszi, nem lehet szó nélkül hagyni a szlovák jogállamisági problémákat.
David Cameron telefonon győzködte a magyar miniszterelnököt.
A lap forrásai a Magyarország elleni intézkedések "következő szintre emelését" sem tartják kizártnak.
Harkivban egy többemeletes ház is összeomlott, folyamatosan keresik a romok alatt rekedt áldozatokat.
Az ukrán elnök egy brit tévének adott interjújában beszélt erről.
Az orosz megszállás alatt lévő Donyecket rakétával lőtték, a Balti-tengeren egy orosz LNG-tároló valószínűleg dróntámadás után kigyulladt, az oroszok pedig egy kis falut elfoglaltak.
Húszezer gyermeket rabolt el a szüleiktől, illetve árvaházakból, s küldött átnevelőtáborokba az Ukrajnát megtámadó Oroszország. A nyolc éve elfoglalt területekről oroszosítottak közül pedig akadnak, akik most egykori hazájuk ellen harcolnak.
Az uniós politika különböző terepein többféle elképzelés kering arról, hogyan lehetne Orbán Viktort rávenni arra, hogy a februári EU-csúcson ne vétózzon az Ukrajna számára folyósítandó támogatás ügyében, írja a francia lap.
Boris Pistorius arra számít, hogy áprilisra elkészül a javaslat a kötelező katonai szolgálat visszaállításáról.
A lengyelországi helyzettel foglalkozik a Washington Post és a Project Syndicate is. A Bloomberg szerzője szerint Ukrajna kétségbeejtő pillanathoz érkezett. Kína bajban van, írja a Wall Street Journal. A Die Presse a belga külügyminiszter legutóbbi EU-s megnyilatkozásait elemzi. Új populista szövetség szökken szárba, ezúttal Orbán Viktor és Robert Fico között. Válogatás a világlapok cikkeiből.
A szentpétervári Oroszország legnagyobb olajraktára a balti régióban.
A miniszterelnök az Európai Parlament szerdai állásfoglalására és az Ukrajnának nyújtandó pénzügyi támogatás körüli vitára reagált az X-en.
Közeleg a februári EU-csúcs, ahol ismét terítékre kerül Ukrajna támogatása. Nem meglepő módon tehát Unió és az Orbán-kormány konfliktusával foglalkozik több nemzetközi lap is, így a Politico, a Financial Times, a Die Welt, a Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Süddeutsche Zeitung is. Utóbbi és a Financial Times a lengyel helyzetet is elemzi. Az Eurázsia Csoport nevű amerikai kockázatelemző intézet európai igazgatója szerint Európára az idén a nyugtalanság éve vár. A Daily Telegraph elemzése szerint Ukrajna ügyében az EU végzi el a piszkos munkát Vlagyimir Putyin helyett. A Bloomberg a WizzAir elleni nagy-britanniai vizsgálatról ír. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Közben az orosz hatóságok Oroszországból és Közép-Ázsiából telepítenek be új lakókat a már megszállt területekre.