Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Politico
A washingtoni Szenátus republikánus csoportjának vezetője felszólította Orbán Viktort, hogy hagyja jóvá a svédek NATO-felvételét. Mitch McConnell kifejtette, hogy ezt várják el a magyar vezetőtől mindkét párt képviselői, tehát Amerika figyel.
Egy nyugati tisztségviselő szintén úgy nyilatkozott: igencsak jó volna, ha a magyar fél minden további késlekedés nélkül megejtené a ratifikálást. Azaz – jegyzi meg a portál – egyre többen sürgetik a miniszterelnököt, az USA-ból és Európából, hogy álljon félre az útból. Ám azt látni, hogy a politikus környezete nem sieti el a dolgot, holott Orbán megígérte a NATO főtitkárának, hogy az Országgyűlés a lehető leghamarabb pontot tesz az ügy végére.