Orosz hackerek hatoltak be ukrán kormányzati e-mail-szerverekre, az orosz hírszerzés állhat a háttérben
Komoly támadást indítottak az ukrán kormányzat e-mail-szerverei ellen az orosz hírszerzéshez köthető hackerek, számos információt láthattak így.
Komoly támadást indítottak az ukrán kormányzat e-mail-szerverei ellen az orosz hírszerzéshez köthető hackerek, számos információt láthattak így.
Sokba, de mégiscsak meglesz a pénz, mert Ukrajna túlságosan is fontos – nyilatkozta a BBC-nek a Világbank ügyvezető igazgatója.
Boris Johnson még mindig jobb, mint Orbán Viktor, akinek túlságosan is komoly tervei vannak. Riasztó, hogy a szlovák elnök bedobta a törülközőt. Az amerikai-kínai tárgyalások viszonylagos, de örvendetes olvadást hoztak. Európa szinte minden ágazatban csak kullog Amerika után. Paul Lendvai szerint a szociáldemokrata Babler okozhat még meglepetést Ausztriában. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az sem teljesen világos, hogy pontosan mi történt, írja a német lap, mely hozzáteszi, van aki szerint a legfelsőbb kormányzati szinten nagy a felháborodás, mert egy Semjén Zsolt által indított magánakcióról van szó, de idéz egy magas rangú illetékest is, aki kizártnak tartja, hogy egy ilyen megállapodás létrejöhet Orbán Viktor tudta és hozzájárulása nélkül.
Emellett jelentős összeggel járulnak hozzá az életmentő programokhoz: aknamezők felszámolására is adnak pénzt.
Oleg Nyikolenko szűkszavű Facebook-posztjából sokkal több nem derül ki, mint hogy három a 11 ukrán hadifogolyból a jelek szerint hazatért. A többiekkel nem tudjuk mi a helyzet, az ukránok az utóbbi napokban arról beszéltek, hogy a „konzul és a nagykövet nem látogathatja” őket, és „felügyelet alatt állnak”, amit mind Szijjártó Péter, mind Gulyás Gergely tagadott, bár ők sem támasztották alá semmivel, amit állítottak.
Az Economistnak nyilatkozó katonai vezető szerint a legfontosabb ukrajnai tapasztalat az, hogy össze kell hangolni a fegyvernemek tevékenységét. De az ukrajnai háború számos más, a hadviselést érintő tanulságról is beszél a brit lapban.
Kuleba szerint az ukrán hadifoglyok idehozatala "lényegében egy titkos művelet" volt, amelyben nem hivatalos információk szerint "más szereplők is részt vettek, és nem csak Magyarországról".
Bennfentes információkhoz jutott a Financial Times a szabadon engedett hadifoglyokról. Sebastian Kurz lesz az MCC egyik díszvendége az esztergomi fesztiválon. Ukrajnának le kell törnie a a korrupciót. Miért számít fontos gesztusnak, hogy a kínai elnök fogadta az amerikai külügyminisztert? Európában jön fel a szélsőjobb. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Drón- és rakétatámadás érte Kijevet és Lvivet, miközben az orosz tüzérség Zaporizzsját lőtte.
Oleg Nyikolenko állítása szerint a Magyarországra szállított ukrán hadifoglyoktól megtagadják, hogy az ukrán nagykövetséggel kapcsolatba lépjenek, és a rokonaikkal folytatott kommunikációjuk is harmadik felek jelenlétében zajlik. Haladéktalanul követeli a külügy, hogy engedélyék be hozzájuk az ukrán konzult, hogy "felmérhesse testi-lelki állapotukat, tájékoztassa őket jogaikról, és sürgős konzuli segítséget nyújtson". Gulyás Gergely miniszter a kormányinfón azt mondta: „Nem vagyunk rendőrállam, ezek az emberek szabadon mozoghatnak, nem ellenőrizzük őket”.
Anno Hecker, a lap sportszerkesztője szerint illúzió azt gondolni, hogy a sport világából ki lehet iktatni a politikát, ezzel együtt felveti a kérdést, megoldás-e az, hogy orosz sportolók semleges versenyzőkként jelennének meg az olimpián.
„Békemisszión” járt Ukrajnában és Oroszországban is Cyril Ramaphosa, ám csapatának egy részét a fegyvereik miatt megállították Lengyelországban, és később sem is csatlakozhattak, miután Magyarországon keresztül repültek volna, de nem kaptak rá engedélyt.
A The Times szerzője szerint Volodimir Zelenszkíj tart attól, hogy Amerika megelégedne korlátozott ukrán területhódítással is. A Guardian vezércikke úgy fogalmaz, a migrációt kiváltó problémákat kellene megszüntetni. Az Egyesült Államoknak és Kínának csillapítania kell a két állam közti feszültséget, nehogy valami szörnyűség történjen. írja a Washington Post. Válogatás a világlapok cikkeiből.
Az ukrán erők megsemmisítettek egy "jelentős" lőszerraktárt az oroszok által megszállt Genicseszk kikötőváros közelében, a déli Herszon régióban - közölte Szerhij Bratcsuk, az odesszai katonai közigazgatás szóvivője vasárnap.
A Fehéroroszországba tervezett orosz atomfegyverek közül azonban egyelőre alig érkezett meg valami, csak nyár végére fogják befejezni a szállításukat.
Egészen más lesz a mostani ellenoffenzíva, mint az őszi volt, amikor az ukrán hadsereg néhány hét alatt több ezer négyzetkilométernyi területet foglalt vissza az orosz megszállóktól. Az oroszok most felkészültek a védelemre, Kijev sikere attól is függ, mennyi új nyugati fegyvert kap.
Barrons szerint, aki az Economistban fejtette ki véleményét, az, hogy Európa hogyan lép fel most Ukrajna ügyében, alapvetően határozza majd meg a 21. század további történelmét.
Úgy tudni, a támadásnak nincsen halálos áldozata.
Brüsszelben találkoztak a NATO védelmi miniszterei. A kétnapos csúcs első napjának fókusza Ukrajna támogatása és az ehhez szükséges források biztosítása volt. A miniszterek egyetértenek abban, hogy kiemelt a folyamatosan változó ukrán igények kiszolgálása, és a kiképzési programok is fontosak lehetnek Ukrajna ellentámadásának sikerében.