Másodfokon sem kapnak semmit az áldozatok az azbesztperben
Hiába állami vállalat okozta a halálos szennyezést, az állam jogilag nem kötelezhető kártérítésre az ügyben.
Hiába állami vállalat okozta a halálos szennyezést, az állam jogilag nem kötelezhető kártérítésre az ügyben.
A Városligetben bontást végző cég állítja, a bontó alvállalkozók megkapták a szükséges védőfelszerelést, amikor erőgépekkel nekiestek az épület kötött azbesztet tartalmazó csöveinek. A videófelvételek tanúsága szerint viszont láthatósági mellényen kívül mást nem nagyon hordtak az akár azbesztporban is bővelkedő bontási helyszínen.
11-ből 10 helyen találtak azbesztet a ligetvédők által megrendelt vizsgálatok idején a szakértők a Városligetben. Több helyen porlódó azbesztet is találtak, amely káros az egészségre. A cég csak védőruhában javasolja a belépést az érintett területekre, a bontás végző munkások, a helyszínen lévő biztonsági őrök és az ott demonstráló ligetvédők viszont semmi ilyennel nem rendelkeznek.
A Városliget Zrt. is elismeri, újabb megbízásokra van szükség az azbeszt elszállításához. Korábban azt kommunikálta, nincs egészségkárosító azbeszt a romok közt.
Videóösszeállítást csináltak a Ligetvédők a Petőfi Csarnok bontásáról. A képek önmagukért beszélnek: markolókkal, mindenféle védőfelszerelés nélkül estek a munkások az azbeszttartalmú épület ledózerolásának.
Azbesztet találtak a civilek a Városligetben. A hivatalok lefolytatták a Lázár János által is követelt vizsgálatot, az azbesztet a dokumentumok szerint eltüntették, és átadták a megfelelő szervezetnek. De akkor mégis hogy találhattak a ligetvédők belőle a helyszínen?
Két héttel elhalasztották az ítélethirdetést az évek óta húzódó ügyben.
Összesen nyolcan perelték az államot az egykori selypi cementgyárból kikerülő veszélyes anyag miatt. Egyikük sincs már életben.
"Néhány, a saját testi épségét is kockára tevő, önjelölt hatóságként viselkedő tiltakozó magánakciójáról" ír a Városliget Zrt., miután egyik markolójuk leütött egy embert a ligetben. A projektcég szerint az illetőnek nem lett komoly baja.
Független vizsgálatok igazolják, hogy a városligeti volt Hungexpo-irodaházaknál talált azbesztcement nem jelent veszélyt a környéken élőkre és a park látogatóira. Az egészségre veszélyes szórt azbeszt nem található a területen - közölte a Városliget Zrt. szerdán.
Feloldották a ligetvédők a blokádot az építési törmeléket elszállító teherautók előtt péntek délután. A teherautók elől reggel zárták el a Hungexpo-területre vezető utat a törmelék állítólagos azbeszttartalma miatt. Nézze meg videónkon az alkudozás folyamatát, alább pedig részletesen ott az egész nap története.
Nem dolgoznak az azbeszttel szennyezett területeken, és nem is távolították még el a rákkeltő anyagot, állítja a Városliget Zrt.
Ha beigazolódik, hogy azbeszttartalmú épületeket bontottak el a Ligetben, akkor sokan lehetnek veszélyben.
Novemberben kezdődött és januárra befejeződik a Körcsarnok azbesztmentesítése, így a birkózók hamarosan visszatérhetnek a létesítménybe.
Azbesztes palakerítés határolja egy csepeli óvoda udvarát, ahol a gyerekek nap mint nap játszanak. A szülők hiába szóltak többször, hogy az egészségre ártalmas anyagot sürgősen el kellene távolítani, új kerítés csak nem épült. Most viszont áttörés következett be: amikor jeleztük, hogy odamennénk terepszemlére, kiderült, „az új városvezetés” épp most akarta megcsináltatni. Bár szerintük nem porzik, és ezért valójában nem is veszélyes az azbesztpala.
Várpalotára 33 ezer tonna zagyvaszántói azbeszthulladékot vittek volna, de a BM államtitkára közölte, a kormány úgy döntött, nem viszik oda a veszélyes anyagot.
Talabér Márta, Várpalota fideszes polgármestere állítólag nem tudott arról, hogy 33 ezer tonna veszélyes hulladék akarnak a városába szállítani, de a Miniszterelnökség államtitkára szerint a polgármesteri hivatal megkapta a tájékoztatást, a hatóságok pedig jogszerűen jártak el.
Több ezer tonna, azbeszttel és más mérgező anyagokkal szennyezett hulladék maradt a helyszínen egy zagyvaszántói ipartelep elbontása után, ami veszélyeztette a környezetet és a környéken lakók egészségét. A bontást végző budapesti cég ügyvezetője ellen vádat emelt a Hatvani Járási Ügyészség.
Kormányzati segítséggel tisztíthatják meg a korábbi cementgyár azbesztjétől Lőrincit és környékét jövőre.