A szájával hall egy béka
Egy körömnyi, Seychelle-szigeteken élő békának nincsen füle, ezért a tudósok eddig süketnek hitték, ám egy nemzetközi kutatócsoport felfedezte, hogy a szájüregén keresztül mégis hall.
Egy körömnyi, Seychelle-szigeteken élő békának nincsen füle, ezért a tudósok eddig süketnek hitték, ám egy nemzetközi kutatócsoport felfedezte, hogy a szájüregén keresztül mégis hall.
Kihaltnak vélt békára bukkantak Észak-Izraelben. A mintegy hatvan éve eltűnt kétéltűt rendszertanilag is átsorolták a szakemberek, és ma már egyedülálló "élő fosszíliaként" tekintenek a fajra.
Az elhúzódó tél késlelteti az idei békavonulást a Fertő-tó vidékén. Várhatóan április elején indulnak el a csapatok telelőhelyükről a szaporodás színhelyére, a tóhoz, vonulásukat már több mint egy kilométeren terelőrendszer segíti Fertőboz és Hidegség között.
Korszerű klónozási technológia segítségével újjáélesztették és működésbe hozták egy harminc éve kihalt békafaj genomját ausztráliai tudósok, aminek eredményeként néhány napig életben maradó embriókat hoztak létre.
Szombaton kezdődik a hagyományos békamentés a Pest megyei Farmoson. A szervezők arra számítanak, hogy idén is több tízezer békát sikerül biztonságosan átjuttatni azon az úton, ami a szaporodóhelyüket választja el a telelőhelyüktől.
Felfújja magát és csipog. Nem egy riasztóval ellátott öntöltős biciklikerékről van szó, hanem egy afrikai békáról, ami a Mashable jóslata szerint hamarosan a net új kedvence lehet.
Ecuador esőerdeiben honos új békafajt neveztek el Károly hercegről. A Hyloscirtus princecharlesi-ről a Zootaxa folyóiratban jelent meg tanulmány.
A Fauna and Flora International természetvédő szervezet bejelentette, hogy két eddig ismeretlen békafajra bukkantak a Fülöp-szigetek déli Leyte tartományában.
Ökéntesek segítségével mentik országszerte a tavasszal költőhelyükhöz vonuló békákat, amelyek nagy része elpusztulna az emberek gondoskodása nélkül.
A perui esőerdőkben ugráló nyílméregbékák színe figyelmeztető felhívás a ragadozók számára: ne egyél meg, mérgező vagyok! Arra, hogy vajon miért alakult ki számtalan színváltozatuk, holott egy is megtenné, most egy kanadai kutató jött rá.
Tizenkét új éjjeli békafajt találtak India délnyugati, hegyvidékes részén, és felfedeztek három korábban kipusztultnak hitt fajt is.
Parányi, két centiméteres békát találtak Ausztrál kutatók a Pilbana régióban. Egyelőre keveset tudni a barna teremtményről, az azonban biztos, hogy csermelyek közelében él.
Az európai uniós országok az utóbbi tíz évben mintegy egymilliárd békát fogyasztottak el, ezzel a Pro Wildlife természetvédelmi szervezet szerint tetemesen hozzájárultak a kétéltűek világszerte jelentkező pusztulásához.
Télies az idő, ezért egyelőre nem állítják fel Farmoson a békaterelő kerítést.
Neil Setchfield angol fotós három évig járta a világot a legbizarrabb ételek után kutatva. Utazásairól és a furcsa ételekről könyvet is írt.
Szokatlan jelenség volt megfigyelhető Kelet-Szlovákiában, a Bodrogközben és az Ung-vidéken az utóbbi időszakban: a régió útjait szinte elborították a gépjárművek által elpusztított békák tetemei – írja az Új Szó című pozsonyi napilap csütörtöki számában.
Egy kétéltűekre specializálódott kutatócsoport, amely "kihalt" állatokat keres, most három "új" felfedezésről is beszámolt.
Egyes békafajok bőrében lévő természetes anyagok segíthetnek létrehozni olyan antibiotikumokat, amelyek legyőzik a gyógyszerrezisztens fertőzéseket, és ezzel milliók életét menthetik meg.
Tavaly a vadonban kihaltnak nyilvánított tanzániai varangyokat telepíthetnek rövidesen vissza eredeti élőhelyükre, miután amerikai állatkertekben sikeres tenyésztési programot hajtottak végre a kétéltűekkel.
Két új békafajt fedeztek fel Panamában az amerikai Smithsonian Intézet trópusi kutatásokat végző szakemberei.