Furcsa dolog történt az egerekkel, amelyek 37 napig voltak a Nemzetközi Űrállomáson
A NASA vizsgálata szerint a mikrogravitáció nem egyformán hat a csontokra: van, amelyik gyorsabban épül le a többinél.
A NASA vizsgálata szerint a mikrogravitáció nem egyformán hat a csontokra: van, amelyik gyorsabban épül le a többinél.
Elsősorban az idősebb nőket érinti a csontok tömegének és mésztartalmának csökkenése, a csontritkulás. Egy érdekes fejlesztés, egy vibrációs öv kellemes módját ígéri az elváltozás kezelésének.
Hogyan működnek csontjaink, és mi okozza a csontritkulást? Kiket érinthet ez a betegség, és hogyan tudunk ellene védekezni? Mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ cikkünkben.
A magasabb hőmérséklet erősíti a csontokat. A meleg jótékony hatással van ugyanis a bélflórára, ami támogatja a csontsűrűség és -szilárdság megőrzését.
Növeli a csontsűrűséget, különösen nők esetében, és csökkenti a csonttörés kockázatát a rendszeres teafogyasztás – derítették ki kínai kutatók 450 ezer felnőtt adatainak elemzéséből.
Kilencven tonnát nyomott a leghatalmasabb dinoszaurusz, az argentinoszaurusz – állapították meg csontsűrűségen alapuló vizsgálat segítségével oxfordi tudósok. A hosszú nyakú növényevő körülbelül 90 millió évvel ezelőtt élt a mai Argentína területén. Az eddig ismert legkisebb dinoszurusz nagyságrendekkel kisebb lehetett: mindössze 15 grammot nyomott.
Kétségbe vonta a D-vitamin csontvédő hatását egészséges emberek esetében egy új, átfogó új-zélandi kutatás. Az Aucklandi Egyetem kutatói 23 korábbi tanulmány több mint négyezer résztvevővel felvett adatait elemezték – tudósított a BBC hírszolgálata a The Lancet című orvosi hetilapban megjelent kutatásról.
Mindennap egy pohár bor – így marad kemény a csont. Az étrend és csontsűrűség kapcsolatát vizsgáló felmérés szerint a visszafogott borfogyasztás csökkentheti a csontritkulás kockázatát. Más alkoholos italok, mint például a rövidek és a sör azonban nem rendelkeznek ilyen hatással.