Meglódult a lengyel export
Rekordot döntött tavaly Lengyelország exportja: a statisztikai hivatal csütörtökön közzétett adatai szerint 142 milliárd eurót tett ki, ami 3,8 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Rekordot döntött tavaly Lengyelország exportja: a statisztikai hivatal csütörtökön közzétett adatai szerint 142 milliárd eurót tett ki, ami 3,8 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Rekordévet zárt tavaly a vendégszám több mint 6 százalékos növekedésével és a bevételek 5 százalékot meghaladó emelkedésével a horvátországi turizmus, a magyar vendégek azonban a korábbinál körülbelül 3 százalékkal kevesebben voltak.
Az euróövezeti országok gyengélkedése ellenére továbbra is csúcson van a német export: a statisztikai hivatal kedden ismertetett adatai szerint tavaly már az év első tizenegy hónapjában meghaladta a kivitel az ezer milliárd eurót, amit először 2011-ben értek el a német vállalatok.
Tavaly újabb csúcsra emelkedett a kőolajtermelés Oroszországban: az energetikai minisztérium szerdai tájékoztatása szerint 2012-ben átlagosan napi 10,37 millió hordó kőolajat termeltek az oroszországi vállalatok, ez 1 százalékkal több az egy évvel korábbinál. Ez újabb rekord Oroszország történetében azóta, hogy felbomlott a Szovjetunió.
Szeptember végéig elérte az 1660-at azon egészségügyi dolgozók száma, akik külföldön vállalnának munkát - olvasható a Világgazdaság pénteki számában.
Megdőlt a telefonszámla-világcsúcs: 11 billiárd 721 billió euróról szólót kapott egy nő Franciaországban, de a szolgáltató megértőnek bizonyult, és részletfizetési lehetőséget ajánlott fel neki.
Szeptemberben 6,4 százalékra gyorsulhatott az éves infláció, elemzők szerint azonban ez már a csúcs lehet, innen csak lefelé visz az út. A pénzromlás gyorsulását elsősorban az aszály miatt megugró élelmszerárak hajtották.
Rekordot állított fel Lady Gaga az internetes közösségi médiában: az amerikai popdíva mondhatja el magáról elsőként a világon, hogy Twitter-követőinek száma átlépte a 30 milliós álomhatárt.
A bulgáriai Kavarnában rendezik meg szombaton a félmaratoni világbajnokságot, amelyen az esetleges világcsúcsot ötvenezer dollárral jutalmazza a nemzetközi szövetség.
Rekordárfolyamon, 702,08 dolláron zártak kedden az Apple részvényei. Az iPhone 5-ös telefonok megjelenése miatt lépték át az Apple-részvények a 700 dollárt, miután az előrendelések már az első napon meghaladták a 2 millió készüléket.
Idei legerősebb árfolyamát érintette a forint kedden: az euró legalacsonyabb jegyzése a déli órákban 274,46 forint volt, szemben az augusztus 6-án 275,23 forinton elért előző idei csúccsal.
Négyéves csúcsot közelítő indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapír-piacokon.
Idei legerősebb árfolyamát érintette a forint kedden a déli órákban: az eurót 275,21 forinton jegyezték, szemben az augusztus 6-án elért 275,23 forinttal.
Tizenegy havi csúcsra emelkedett a forint az euróval szemben pénteken 17 óra körül: az eurót 276,59 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon. Utoljára 2011 szeptemberében volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
Tovább erősödött a forint pénteken estére a bankközi piacon, egy euró 280,30 forintot ért, délután 281,14 forintot. Napközben nagyjából 282,50 és 284,50 forint között kereskedtek az uniós devizával.
Tovább erősödött a forint pénteken kora délután a napközbeni átmeneti gyengülés után, az euró árfolyama 281 forintra csökkent, ami idei árfolyamcsúcsnak számít. A forint ez évi eddigi legerősebb árfolyamát május 3-án 282,23-as eurójegyzésen érte el.
Nyolcheti csúcsra emelkedett a nyersolaj ára csütörtökön, a hetedik egymást követő napon drágult az energiahordozó a közel-keleti feszültségre. Ez azzal is járhat, hogy fennakadások lesznek a térség olajexportjában.
Az OPEC olajtermelése 2008 óta a legmagasabb szintre emelkedett áprilisban, az olajkartell legnagyobb termelője, Szaúd-Arábia azonban már csökkentette termelését májusban.
Kedvező nemzetközi hangulatban erősödött a forint hétfőn délelőtt a főbb devizákkal szemben.
Márciusban rekordszintre nőtt a világ acéltermelése annak köszönhetően, hogy kezd helyreállni a világgazdasági növekedési aggályok miatt korábban csökkenő feldolgozóipari kereslet.