Már 16 hónapja folyamatosan megdől a melegrekord
Ez a leghosszabb rekordidőszak, amelyet a mérések bevezetése, 1880 óta tapasztaltak.
Ez a leghosszabb rekordidőszak, amelyet a mérések bevezetése, 1880 óta tapasztaltak.
Nyáriasnak azért kedden sem nevezhetnénk az időt, mivel erős északi szél fúj majd, de nyugat felől szépen felszakadozik a felhőzet, és délutánra már keleten is kisüthet a nap. A hét végéig egyre melegebb, egyre derültebb napok következnek.
A hét utolsó két napjától egyre több napsütésre lehet számítani és melegszik az idő. Kezdetben még csak 20, vasárnap viszont már akár 30 fok körüli maximumok is lehetnek.
A hőség miatt 2080-ra évi 3300 New York-i veszítheti életét.
Elszórtan lehetnek még záporok a következő napokban, a szél is feltámadhat, de lassan melegedni kezd az idő. Hétvégén akár 30 fok is lehet már.
Lassan megszűnik a hűvös, esős idő, bár záporok lehetnek még a következő napokban, és a szél is újra megerősödhet. Egyre többet süt majd a nap, és hétvégére kifejezetten kellemes idő ígérkezik. A jövő hét elején ismét némi lehűlés valószínű.
Hajnalban az Alföld alacsonyan fekvő részein és az Északi-középhegység völgyeiben mínusz 1, mínusz 2 fokig csökkenhet a hőmérséklet. És bár többet fog sütni a nap, mint a pünkösdi hosszú hétvégén, napközben sem lesz igazán melegünk. A héten viszont egyre langyosabb és szárazabb idő jön.
A század közepére akár több tízmillió ember hagyhatja el otthonát a globális felmelegedés miatt - mondta Speidl Bianka, a Migrációkutató Intézet munkatársa az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.
Először észleltek korallfehéredést a Sydney-öbölben – közölték ausztrál kutatók, akik a tengervíz felszínének melegedő hőmérsékletével magyarázzák a káros jelentséget. A Sydney-öbölben találtak kifehéredett korallkolóniákat, több helyen. A tudósok becslése szerint egyes helyeken a korallok 45 százaléka kifehéredett. Egy másik kutatás adatai szerint a Nagy-korallzátony 93 százalékát érinti a fehéredés.
Péntekig lassú felmelegedés várható, változóan felhős, de jobbára inkább napos idővel. A csapadékot a hétvégén és a jövő hét első napjaiban kapjuk.
Az ausztrál Nagy-korallzátonynál életbe lép a vészforgatókönyv, mivel februárban 33 Celsius-fokra emelkedett az óceán felszíni hőmérséklete, és ez kifehéríti - hosszú távon pedig elpusztítja a korallokat. Ami a korallokra támaszkodó halakra - rajtuk keresztül pedig az emberekre is csapást mér.
Az idei volt a legmelegebb február a Földön a hőmérsékleti feljegyzések 1880-as kezdete óta, és február volt a tizedik egymást követő hónap, amikor megdőlt a globális melegrekord az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Intézet csütörtökön nyilvánosságra hozott adatai szerint.
Úgy tűnik, vége a rossz időnek, és tavaszias napok jönnek. Megszűnik az eső, de eleinte még erős lehet a szél. Egyre többet süt a nap, és pénteken lesznek helyek, ahol 16 fokot is mérhetnek. A hajnalok egyelőre hidegek maradnak.
Az idei februárban sokkal melegebb volt, mint amire számítottak.
Minden idők legmagasabb hőmérsékletét mérték az Északi-sarkvidéken a szeptemberrel zárult 12 hónapban.
Minden túlzás nélkül sokkoló és megrázó az a fénykép, ami az Északi-sarkon készült egy jegesmedvéről.
Szerdán délen napsütés, északon több felhő és csapadék is várható, a csúcshőmérséklet 17-23 fok körül alakul. A héten fokozatosan, nagyon lassan melegszik az idő, és a jövő héten, ha hihetünk a jelenlegi előrejelzéseknek, igazi kora őszi, napos idő várható, 28 fok körüli csúcshőmérsékletekkel.
A trend eléggé aggasztó: az 1880-as évek, azaz a mérések kezdete óta 2015-ben volt a legmelegebb a június, utána 2014 következik. Az év első hat hónapját tekintve pedig 2010 a hőségrekorder.
Szerdán már a keddinél kedvezőbben alakul az időjárás, de keleten, délkeleten lassabban szakadozik fel a felhőzet, így ezeken a területeken napközben is kell még esőre, záporokra számítani.
Szerdán változóan napos-felhős idő várható, mérsékelt meleggel. A következő hét napon fokozatosan melegszik majd az idő, bár a hétvégén lesz némi visszaesés.