Meghalt az első gleccser Izlandon
Csak egy emléktábla, ennyi marad az Okjokull gleccser után, ami a pusztulásáról tanúskodik.
Csak egy emléktábla, ennyi marad az Okjokull gleccser után, ami a pusztulásáról tanúskodik.
A világ minden pontjáról összesen 107 kutató húzza meg ismét a vészharangot az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének (IPCC) legfrissebb jelentésében. Aszályokról, élelmiszerhiányról, a termőtalaj elpusztulásáról írnak. A globális felmelegedéshez a mezőgazdasági gyakorlataink megváltoztatásával kell alkalmazkodnunk.
De legalább 60 évre.
Az észak-amerikai fára szenzorokat szereltek, hogy a kutatók, és a Twitter-fiókjának köszönhetően most már mi is követni tudjuk, miként befolyásolja a klímaválság egy fa életét.
A bolygón jelenleg zajló felmelegedés az ütemét és a kiterjedését tekintve is túlmutat az elmúlt kétezer év éghajlati változásain – állapította meg három frissen megjelent tanulmány.
Az emléktáblán egy jövőnek címzett levél áll majd.
Indiában több mint egy hónapja 40 fok felett van a hőmérséklet.
Eső csak az ország keleti felében várható.
Eddig 2016 a rekorder.
Óriási, relatíve meleg, felszín alatti tengeri hullámok alulról télen is olvasztják a világ második legnagyobb jégfelületét, a grönlandi jégtakarót, amely tudósok szerint soha nem látott tempóban olvad.
És ez is a klímaváltozás miatt van.
Egy új tanulmány szerint az emberiség a földi klíma több millió éve tartó lehűlését fordíthatja visszájára.
Kutatók most arra jutottak, hogy az éghajlatváltozás számlájára sokkal több írható, mint az ősemberekére.
Új rekordot ért el tavaly a klímaváltozást okozó gázok légköri koncentrációja egy friss jelentés szerint. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy sikerül megállítani a globális felmelegedést.
Az emelkedő átlaghőmérséklet miatt a savanyú lambic sörök kerültek veszélybe. Egy tanulmány és helyi sörfőzők kongatták meg a vészharangot.
Az Északi-sarkkör közelében található Kebnekaise déli csúcsának tetején lévő gleccser jó ideje évi egy métert olvadt, a mostani hőhullám pedig felgyorsította ezt a folyamatot, júliusban naponta 14 centiméterrel csökkent a hegy magassága. Így a déli csúcs már alacsonyabb, mint a Kebnekaise szilárd kőből álló északi csúcsa. A részletes magyarázatért nézze meg az Euronews videóját!
Egyre nyáriasabb lesz az idő: lassan megszűnnek a szokatlanul hideg hajnalok és visszatér a kánikula. Záporok, zivatarok már csak elszórtan lehetnek.
A normálisnál jóval melegebb víz óriási páratartalommal táplálta a vihart, és a partvidékre rengeteg eső zúdult. A szakemberek azt jósolják: a jövőben is több ilyen viharra kell számítani, mert a klímaváltozás miatt az óceánok vize melegszik.
Aki esetleg túl melegnek érzi a mostani, kora nyári időjárást Magyarországon, gondoljon Pakisztánra, ahol márciusban 45 fokot is mértek már, április utolsó napján pedig 50 fok feletti értéket. Szakértők szerint Pakisztán olyan ország, amelyet különösen erősen érint a klímaváltozás, illetve annak negatív hatásai.