#film


15 film, amit még idén látni kell a moziban
 

15 film, amit még idén látni kell a moziban

Jön az új Star Wars-film, az Oscar-esőre váró Ryan Gosling-musical, az év sci-fije és a Harry Potter-univerzum kitágítása is, de olyan rendezők újdonságaival is találkozhatunk még idén, mint Woody Allen, Mel Gibson vagy Robert Zemeckis. Lesz cuki zenés mese és őrült karácsonyi vígjátékok, de a cannes-i fődíjas is érkezik, és kiderül, az Assassin's Creed lesz-e az első videojáték-adaptációs bombasiker.

Bodnár Zsolt Bodnár Zsolt

„A film szórakoztató, földönkívüliek vannak benne”
 

„A film szórakoztató, földönkívüliek vannak benne”

Nagyon veszélyes dolog a műfaji film – vallja a máris az év sci-fijének kikiáltott Érkezés rendezője, aki úgy érzi néha, Hollywoodban már nem is emberek, hanem robotok gyártanák a filmeket. Denis Villeneuve most éppen Budapesten forgatja a Szárnyas fejvadász folytatását, ám erről egyelőre nem sokat árulhatott el. Interjú.

Szalkai Réka Szalkai Réka


Hemzseg a földönkívüliektől, mégis az emberekről szól az év sci-fije
 

Hemzseg a földönkívüliektől, mégis az emberekről szól az év sci-fije

Az Érkezés első látásra a Földet megszálló idegenekkel való kapcsolatfelvételről szól, mégis többet mond mai világunkról, mint a legtöbb kortárs dráma. Amy Adams Oscarért kiáltó alakítása és a letisztult, mégis grandiózus látványvilág miatt már érdemes moziba menni, de a sztori is sokaknak kielégítőbb lehet a Csillagok között monstruma után.

Bodnár Zsolt Bodnár Zsolt

Tízévesen férjhez adták volna, inkább illegális rapper lett
 

Tízévesen férjhez adták volna, inkább illegális rapper lett

Az afgán Sonita Alizadeh még mindig csak 19 éves, de már kétszer ki akarták házasítani. Másodjára már a menekülést választotta. Iránban rappelni kezdett, pedig ott ez a férfiak privilégiuma. A róla szóló, jelenleg a Verzió fesztiválon vetített dokumentumfilm ráadásul a műfaji határokat is durván feszegeti.

Bodnár Zsolt Bodnár Zsolt