Rejtett kódot találtak a Gmailben
Egy rejtett kódra bukkant valaki a Gmail alkalmazásban. A jövőben lehetőség lesz a mostaninál rövidebben és akár frappánsabban válaszolni egy üzenetre.
Egy rejtett kódra bukkant valaki a Gmail alkalmazásban. A jövőben lehetőség lesz a mostaninál rövidebben és akár frappánsabban válaszolni egy üzenetre.
Már elkezdte kiküldeni a tájékoztató e-maileket az új irányelvéről a Google, egyes felhasználók szerint azonban ezek hatékonysága megkérdőjelezhető, és más módszerrel kéne az embereket tájékoztatni az inaktív fiókok törléséről.
Nem lesz gond, ha számunkra ismeretlen nyelven jön egy e-mail: a Gmail már mobilon is le tudja majd fordítani azt.
Soknak tűnhet, de gyorsan eltelik: már fél év sincsen hátra addig, hogy a Google a gyakorlatban is érvényt szerezzen inaktív fiókok törléséről szóló új irányelvének. Aki nem figyel, hamarosan könnyen felszámolhatják a régebben használt fiókját, benne minden adatával.
A Gmail hitelesítő kék pipával jelzi, ha a levél feladója megbízható, azonban nemrég porszem került a gépezetbe, és csalók is megkapták ezt az igazolást – a Google most egy új hitelesítési megoldást követel meg a külső partnereitől, hogy többé ne fordulhasson elő ilyesmi.
Ha levelezőrendszereket kell felsorolni, sokaknak azonnal a Google Gmailje jut az eszébe. Pedig amikor teljes értékű szolgáltatássá vált 2004-ben, még labdába sem rúgott vetélytársai mellett. Azóta viszont óriási átalakuláson esett át, és szinte megkerülhetetlenné vált. Íme néhány érdekes adat erről a levelezőről.
E-mailek és fényképek oda fognak veszni a Google nagytakarításában, de egy ideig biztosan megmaradnak azok a YouTube-csatornák, amelyek egy már inaktív Google-fiókhoz tartoznak. A cég közlése szerint így a már elhunyt felhasználók korábbi feltöltései sem vesznek majd el.
Jelezni fogja a veszélyt és tanácsokkal fog szolgálni a Gmail, ha kiszivárgott az e-mail-címünk, és fontos, hogy cselekedjünk – de a Drive és a Térképek is kap újdonságokat.
Összegyűjtöttük azokat a módokat, melyekkel életben tudja tartani a Gmailhez, YouTube-hoz vagy a Google más szolgáltatásához használt fiókját.
Módosult a Google szabályzata, szigorúbb szabályok vonatkoznak a felhasználói fiókok aktivitására. Aki nem használja egy ideig a Gmailjét, YouTube-ját vagy a cég mást szolgáltatását, annak megszüntetik a hozzáférését és egy az egyben letörlik a fiókhoz tartozó összes tartalmát.
Újabb funkciót kap a Google levelezője, hamarosan a hitelesített vállalatok neve és logója mellett már egy kék pipa is jelzi majd a Gmailben, hogy a feladó megbízható.
Nem vitatjuk a Gmail jól ismert 25 MB-os fájlméret-korlátozását, viszont mutatunk egy ügyes módszert, amellyel tulajdonképpen ki lehet ezt kerülni.
A Google Workspace irodai programcsomag szolgáltatásaiban, így például a Gmailben is megjelenik a ChatGPT-re hasonlító mesterséges intelligencia, mely akár néhány parancs alapján képes lesz komplett szövegeket generálni.
Sokkal biztonságosabb lesz a szervezetek számára a levelek küldése és fogadása a Gmailben – a titkosítást kínáló funkció kiterjed a csatolmányokra is.
Bár a legnépszerűbb szövegszerkesztő vitathatatlanul a Microsoft Word, a Google felhős megoldása sok esetben kiválthatja. Az alábbiakban mutatunk néhány trükköt és parancsikont, amelyeket bevetve hatékonyabban lehet dolgozni a Google Dokumentumokkal.
Apró, ám hasznos funkció érkezett a Gmail mobilos applikációiba: ezentúl sokkal kényelmesebb lehet a csomagok nyomkövetése, nem kell hozzá weboldalakat megnyitni és kódokat kimásolni.
A Gmail új frissítésével elérhető lesz a végpontok közötti titkosítás, így a jövőben biztonságosabb lehet a levelezés és a csatolmányok küldése.
Az OpenAi egy olyan chatbotot fejlesztett, ami sokkal hatékonyabb, mint a Google keresője. Paul Buchheit, a Gmail alkotója szerint a Google üzleti modelljének napjai meg vannak számlálva.