Emeli Azerbajdzsán az Európának szánt gáz mennyiségét, de ez még nem húzza ki az EU-t a bajból
Idén 12 milliárd köbméter gáz érkezhet Bakuból az EU-ba.
Idén 12 milliárd köbméter gáz érkezhet Bakuból az EU-ba.
A kieső orosz export nagyjából 10 százalékát fedezné Izrael.
Ezt hangsúlyozta Annalena Baerbock arra utalva, hogy a tagállamok érdekei ugyancsak eltérnek egymástól ebben a fontos kérdésben.
Még mindig ragaszkodik az orosz kommunikáció ahhoz a magyarázathoz, hogy technikai okokból állt le a gázszállítás, de most már hozzátették: a technikai okot a nyugati szankciók okozták, és ha ezek enyhülnek, a szállítás is újraindulhat.
Pénteken délután még úgy volt, hogy újraindul a földgázszállítás Európa felé, de estére kiderült, mégsem.
A kezelő adatai arra utalnak, hogy hajnalban újraindul az orosz gáz szállítása Európa felé az Északi Áramlat 1 gázvezetéken. Ahogy korábban, most is csak a vezeték kapacitásának ötödét használják majd ki.
Legfeljebb napi 5,8 millió köbméter pluszgázt szállít Magyarországra a Gazprom. Ez enyhe emelkedés, mert az augusztusi plusz maximum napi 2,6 millió köbméter volt.
A Gazprom két héttel ezelőtt jelentette be, hogy újabb karbantartások szükségesek a vezetéken. A leállás háromnapos.
Nem találnak más gázszállítót az orosz Gazprom helyett.
Az oroszok miatt annyira reménytelennek tűnik már Európa gázellátása, hogy az EU megszavazta a közös spórolási tervet - ezt egyedül Magyarország ellenezte. Oroszország viszont bebizonyította, hogy mégiscsak jó döntés lehet a takarékoskodás, amikor még lejjebb tekerte a gázcsapot. Közben ezerrel dühöng itthon az aszály, zuhannak a termésátlagok, tavak, folyók, mocsarak száradnak ki. Jövő hétfőn kiesnek a rezsicsökkentésből az önkormányzatok és sok kisvállalkozás is, a lakosságnak pedig attól fogva már csak a csökkentett rezsicsökkentés jut - alakul is a csekkpánik-hangulat az országban. Újra két számjegyű lett az alapkamat, és felzárkózott mellé az egyhetes betéti kamat is. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A brit állami áram- és gázszolgáltató szerint az idei télen lesznek olyan időszakok, amikor szűkös lehet az áramellátás.
A Gazprom azt mondja, le kellett állítania egy újabb turbinát, ezért a kapacitáscsökkenés.
A Kreml műszaki problémára hivatkozva csökkenti a szállított mennyiséget, de szakértők szerint ez csak ürügy: valójában politikai nyomásgyakorlásra használja a gázt.
A németek attól tartottak, hogy többet egyáltalán nem áramlik majd hozzájuk gáz a vezetéken át.
A javaslat értelemében a tagállamoknak 15 százalékkal kell csökkenteni a gázfogyasztásukat augusztus 1. és március 31. között, felkészülve arra a nagyon valószínű fogatókönyvre, hogy Oroszország megszünteti a gázszállításokat. A lakosság lenne az utolsó, akit érintene a módosítás.
Megugró infláció, recessziós félelmek, a dollárral szemben folyamatosan gyengülő euró, olasz kormányválság, orosz gázszállítások, sokfelé mozgó kötvényhozamok – számos probléma miatt fájhat az Európai Központi Bank (EKB) feje a mostani ülés előtt.
Az egyik legnagyobb európai importőr, a német Uniper elutasította a kifogást.
Kanada egy ideig nem akarta visszaadni a turbinát, de időközben megtette.
Egy új illeték bevezetésével egyenlően, az összes fogyasztóra szétterítve kellene elosztani az orosz földgázszállítások csökkenése és esetleges teljes kiesése miatt keletkező költségeket Németországban - javasolja a szövetségi kormány hétvégi sajtójelentések szerint.