Hackertámadás érte Japán legnagyobb kikötőjét, a ki- és berakodás is leállt
Komoly anyagi kárt okozott Japán legnagyobb kikötője ellen irányult zsarolóvírusos támadás, ami fennakadásokat is okozott a kikötő működésében.
Komoly anyagi kárt okozott Japán legnagyobb kikötője ellen irányult zsarolóvírusos támadás, ami fennakadásokat is okozott a kikötő működésében.
A Microsoftnak nincsenek bizonyítékai arra vonatkozóan, hogy valóban sok millió adatot elloptak volna a szervereikről, egy hackercsoport azonban mégis ezt állítja, és viszonylag alacsony összegért árulja az állítólagos adatokat egy illegális fórumon.
Komoly támadást indítottak az ukrán kormányzat e-mail-szerverei ellen az orosz hírszerzéshez köthető hackerek, számos információt láthattak így.
Komoly kémkedési kampányt indított egy kínai hackercsoport a Mandiant szerint, melyet fertőzött e-mailek útján terjesztettek a rosszindulatú felek, kihasználva a levelezés és mellékleteik szűrésére és elemzésére szolgáló eszközök hibái.
Olyan kártevőt terjesztenek a hackerek Windows 10-telepítőkkel, ami folyamatosan figyeli a vágólapra másolt dolgokat, és akkor lép működésbe, ha kriptopénztárca-címet észlel. Azonban más esetekben is veszélyes lehet a káros program, ami gyakorlatilag teljesen beépül az operációs rendszerbe.
Komoly támadás áldozatául esett az Infotel JSC nevű orosz szolgáltató, az ukrán támadás által a rendszereikben keletkezett kár miatt az orosz bankrendszerben is problémák voltak.
A hackerek már aktívan kihasználták a CVE-2023-3079 kódnév alatt futó sérülékenységet, amit a Google Chrome legújabb verziója foltoz be.
Új szankciókat jelentett be Szöul a Kimszuki nevű észak-koreai hackercsoport ellen, melyet azzal gyanúsít, hogy segíti az észak-koreai vezetés műholdfejlesztési kísérleteit, és részt vett Phenjan legutóbbi, sikertelen műholdfellövésében is.
Egy sérülékenységet kihasználva, önmagát titkosítva települ a hálózatokba egy újfajta zsarolóvírus, a Caktus, amit a Kroll kutatói fedeztek fel.
Akár a pénzügyi adatainkat is ellophatja az a vírus, ami a Super Mario Bros: A film illegális kópiájának letöltésével települ a számítógépünkre.
Figyelmességre int a Discord, miután egyes adatok támadók kezébe kerülhettek, így megnőhet az adathalász és egyéb támadási formák valószínűsége a platformon érintett felhasználóinál.
Egy januári, zsarolóvírus-támadás után idén másodjára is hackerek fértek hozzá az egészségügyi szoftvereket fejlesztő NextGen Healthcare rendszereihez.
Igen súlyos lehetett a Western Digital elleni hackertámadás, ugyanis már maga a vállalat is beismerte, hogy egyes, hackerek által megszerzett adatbázisokban ügyféladatok is voltak.
Orosz hátterű csoport állhat a Dallast ért hackertámadás mögött, ami a diszpécserszolgálatok számítógépes rendszereit is érintette.
Továbbra is nagyon nagy veszélynek tesszük ki magunkat a rendkívül egyszerű jelszavakkal, 2022-ben Magyarországon magasan az 123456 volt a legnépszerűbb jelszó, amit egy szempillantás alatt lehet feltörni.
Egy irányított hackelés során kutatók törtek fel egy műholdat, rámutatva arra, mennyire sérülékenyek is ezek az eszközök a rosszindulatú feleknek.
A Corvinus tájékoztatást adott ki a hallgatóknak a támadásról, az ELTE egyelőre nem reagált.
A zsarolóvírusos támadások száma még sosem volt olyan magas, mint márciusban – összesen 459 incidenst említ világszerte az NCC Group friss jelentése.
„Legalább nyolc számjegyű” váltságdíjat követelnek a Western Digital támadói, melyért cserébe nem hozzák nyilvánosságra azt a rengeteg adatot, amit egy néhány hete elkövetett támadás során megszereztek. Elmondásuk szerint mai napig ott vannak a cég rendszereiben, és ügyféladatokat is meg tudtak szerezni.