Feltörte az Iszlám Állam egy magyar község honlapját
A Bács-Kiskun megyei Zsana község honlapját feltörték, és egy dzsihádista katona képét posztolták rá. Valószínűleg az Iszlám Állam hackelte meg az oldalt.
A Bács-Kiskun megyei Zsana község honlapját feltörték, és egy dzsihádista katona képét posztolták rá. Valószínűleg az Iszlám Állam hackelte meg az oldalt.
Korábban csak “látványhackelések” történtek, de az Anonymous hackercsoport most valóban szeretné kivenni az Iszlám Állam kezéből a terrorista szervezkedés egyik fontos eszközét: az internetet.
A Charlie Hebdo szerkesztősége elleni terrortámadás óta 19 ezer francia weboldalt törtek fel az iszlám nevében online harcoló hackercsoportok.
Komoly mennyiségű digitális pénzt loptak el a világ legnagyobb Bitcoin-tőzsdéjét jelentő Bitstamptől.
Elérhetővé tette az interneten készülő új albumának néhány dalát Madonna a Sony Pictures nevű amerikai vállalatot ért hackertámadást követően, amelynek elkövetésével Észak-Koreát vádolja az Egyesült Államok, az énekesnő néhány dala ugyancsak kiszivárgott az adatlopás során.
Észak-Korea az Egyesült Államokkal közösen szeretné kivizsgálni a Sony Pictures ellen november végén elkövetett hackertámadást, mert állítják, hogy nem ők voltak.
Az amerikai elnök szerint nem engedhető meg, hogy "valami diktátor cenzúrát vezessen be az Egyesült Államokban".
Elegendő információt gyűjtött az FBI ahhoz, hogy megállapítsa: észak-koreai hackerek által kifejlesztett malware-t használtak a Sony elleni támadásban.
Kiszivárgott a The Interview (Az interjú) című film egyik kulcsjelenete. Az eddigi információk alapján nagyon úgy tűnik, hogy az észak-koreai diktátor ellen tervezett (fiktív) merényletről szóló film miatt érte komoly kibertámadás a Sony Picturest.
Nemzetbiztonsági ügynek nevezte a Fehér Ház a Sony Pictures elleni hackertámadást, és erőteljes választ ígért, a kormányzati körökből kiszivárgott információk ellenére azonban egyelőre nem tette közvetlenül felelőssé Észak-Koreát az ügyért, amely többek közt mozihálózatok elleni fenyegetésekhez, valamint ahhoz vezetett, hogy a filmstúdió nem mutatja be a kommunista rezsim által kifogásolt új vígjátékát.
Nevekhez, jelszavakhoz és e-mailekhez is hozzáfértek azok a hackerek, akik megtámadták a webcímek kiosztását és a tartománynévrendszert is felügyelő szervezetet.
A Sony Pictures Entertainment felszólította a médiát, hogy ne használja fel azokat az információkat, amelyek a filmvállalat elleni hackertámadás nyomán szivárogtak ki az internetre.