Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Charlie Hebdo szerkesztősége elleni terrortámadás óta 19 ezer francia weboldalt törtek fel az iszlám nevében online harcoló hackercsoportok.
Sosem volt még ilyen erős hackertámadás-hullám – közölte Arnaud Coustilliere, a francia hadsereg kiberbiztonsági részlegének vezetője. A Mashable beszámolója szerint a Charlie Hebdo szerkesztősége elleni támadás óta eltelt másfél hét alatt kb. 19 ezer honlapot törtek fel. A támadásokat a francia kibervédelem “többé-kevésbé” szervezett csoportoknak, köztük néhány jól ismert iszlaimsta szervezetnek tulajdonítja.
A támadások zöme "deface-elés" volt, tehát az elkövetők valamilyen módon hozzáfértek a szerver gyökérkönyvtárában található fájlokhoz vagy a névszervert vezérlő beállításokhoz, módosították azokat, így aki beírta az oldal webcímét, az nem a megszokott tartalmat, hanem a dzsihádisták üzenetét láthatta.
Az Iszlám Állam (ISIS) nevében fellépő hackerek hétfőn feltörték az egyik legfontosabb amerikai központ Twitter-fiókját, és akkor azt ígérték, hogy kiberdzsihád következik.
A szólásszabadságért és civil jogokért kiálló Anonymous hackercsoport a múlt heti párizsi terrorcslekemények után hirdetett online háborút a szélsőséges iszlamista terrorszervezetek ellen.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.