Késésekre kell számítani Ferihegyen
Késésekre kell számítani a Ferihegyi repülőtéren, mert a havazás miatt más európai légikikötőkből eleve késve érkeznek a járatok Budapestre - közölte a Budapest Airport.
Késésekre kell számítani a Ferihegyi repülőtéren, mert a havazás miatt más európai légikikötőkből eleve késve érkeznek a járatok Budapestre - közölte a Budapest Airport.
Előzés közben megcsúszott a jeges úton és árokba borult egy betegért útnak indult mentőautó a Hajdú-Bihar megyei Telekháza határában szombat délután; két ápoló könnyebben megsérült - közölte Nagy István mentésvezető.
Szombaton borult idő lesz, és országszerte havazásra kell számítani.
A szombat reggel indult havazás miatt járhatatlanná vált a 86-os főút Zalában, ezért elterelik a forgalmat - tájékoztatta a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az MTI-t.
Összesen öt jármű ütközött két balesetben az M3-ason szerdán - közölte az MTI-vel az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóügyeletese.
Egy idős ember életét vesztette, miután fának hajtott egy betegszállító mentőautó Békéscsaba közelében - értesült a HavariaPress.
Havazás miatt Zala megyében megszaporodtak a közlekedési balesetek hétfőn délutántól; kamionokon és személyautókon kívül autóbusszal és szórógéppel is történt baleset.
Mindkét irányban több kilométeres kamionsor torlódott fel hétfőn kora estére a 86-os főút zalai szakaszán, a hóesésben egymásnak ütközött teherjárművek miatt – közölte a Magyar Közút lenti üzemmérnöksége.
A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF) szombat délután arra kérte a budapestieket, hogy ne induljanak útnak autóval, inkább halasszák vasárnapra a karácsonyi bevásárlást - mondta az FKF szóvivője.
A Dél-Dunántúlt és a Közép-Dunántúlt követően Közép-Magyarországon is kiadta a másodfokú, narancs színnel jelölt riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat délután, mert egyes helyeken néhány óra alatt 5 centiméternél több friss hó várható.
Másodfokú, narancs színnel jelölt riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szombat délelőtt a dél-dunántúli régióra, mert egyes helyeken néhány óra alatt 5 centiméternél több friss hó várható. Később a Közép-Dunántúlra is másodfokú riasztást adtak ki.
Az erős havazás miatt pénteken elakadt a közlekedés Románia közútjain, a tengeri kikötőket időlegesen lezárták, vasúti járatokat töröltek, és jelentős késesek voltak a légiközlekedésben is.
Erős fennakadásokat okozott a közúti közlekedésben a péntekre virradó éjszaka Nagy-Britanniába is beköszöntött télies időjárás.
Komoly fennakadásokat okoz a romániai közúti és vasúti közlekedésben a 24 órája tartó havazás; öt megyében megtiltották a teherautók közlekedését, több vonatjáratot pedig töröltek.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. 77 üzemmérnökségén háromezer dolgozó több száz géppel végzi az utak síkosságmentesítését, a teljes géppark az utakon van - közölte a cég az MTI-vel szerdán.
Szerda reggelre hólepel borította be a fővárost, miután az éjszaka második felében elérte a mediterrán ciklon Budapestet. Ez a ciklon kedd este még főként a déli határ menti országokban, illetve a déli megyékben okozott kiterjedtebb havazást. Kedd éjszaka az ország több területén kezdődött havazás éjszaka. A fővárost 1-2 centiméteres hó borította reggelre. Most már folyamatosan havazik.
Északon is erősen megnövekszik a felhőzet, és országszerte borult idő várható - jelenti az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Vasárnap túlnyomóan borult lesz az ég, csak éjszaka és hétfőn délelőtt szakadozik fel átmenetileg helyenként a felhőzet.
Somogy megyében, Iharosberény térségében két-három centis hó esett.
Budapesten a külső kerületekben hószállingózás volt, de Kékestetőn és Szegeden gyengén havazott vasárnap reggel. Nap közben az ország bármely pontján lehet havazás.