Ukrán titkosszolgálat: elfogtak két bérgyilkost, akik meg akarták ölni a védelmi minisztert és a hírszerzés vezetőjét
A miniszteren és kémfőnökön kívül még egy ukrán aktivista volt a célpontjuk az SZBU szerint.
A miniszteren és kémfőnökön kívül még egy ukrán aktivista volt a célpontjuk az SZBU szerint.
Már a zendülések se ritkák az orosz katonák között.
Az ukrán hírszerzés főnöke szerint az orosz elnök több súlyos betegségtől szenved, ebből az egyik onkológiai.
A brit védelmi minisztérium szerint az Ukrajnában Oroszország által bevetett csecsenek között egyénileg jelentkező önkéntesek és a csecsen nemzeti gárdaezred tagjai is jelen lehetnek.
A múlt héten derült ki, hogy Pedro Sánchez kormányfő telefonját megfigyelték a Pegasus kémszoftverrel. A spanyol kormány azonban most bejelentette, hogy több miniszter készülékét is megfertőzték. A bíróság titkosította a nyomozást.
Az amerikai elnök külön-külön beszélt a témáról Lloyd Austin védelmi miniszterrel, William Burns CIA-igazgatóval és Avril Haines-szel, a Nemzeti Hírszerzés igazgatójával.
Amerikai katonai források szerint csak a hadihajó helyzetéről szolgáltattak információt, nem tudták előre, hogy célba veszik az ukránok.
Az ukránok becslése szerint alig 1300 orosz katona állomásozik a szakadár bábállam területén, és azok is egy lőszerraktárat őriznek.
A problémára két kutató bukkant rá, a Google azóta törölte az érintett alkalmazásokat.
Putyin a nyilvánosság előtt is megnevezheti a hadműveletek főparancsnokát, akinek a kilétét eddig homály fedte.
A brit védelmi minisztérium legfrissebb jelentése arra is kitér, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök zsoldosokat kért fel a kiesett katonák pótlására.
Sajtóértesülések szerint a kémfőnök, tartva az orosz elnök haragjától, nem azt jelentette az ukrajnai állapotokról az invázió előtt, ami a valóság volt, hanem azt, amit Putyin hallani akart.
Súlyos veszteségként élik meg a kedvelt magyarországi fürdőhelyen, hogy a háború miatt elmaradnak a hagyományosan jól fizető orosz vendégek. De azok az orosz kémek is bajban lesznek, akik eddig éppen azért szervezték oda a titkos találkozóikat, mert sok honfitársuk között könnyen elvegyülhettek.
Különösen a független hírforrások szúrják a megszállók szemét.
Minden idők legnyilvánosabb háborúja zajlik Ukrajnában: már amatőrök is sok információt szereznek, mióta minden hálózatba van kötve, mindent kamerák figyelnek a földön és az égen.
Putyin a rendelkezésére álló csapatok 75 százalékát már beküldte Ukrajnába.
A kormányzat az elmúlt években túl nagyra nyitotta a kaput az oroszok elől, és nem csak a nyilvánosságban, hanem a titkosszolgálati szférában is: az orosz katonai hírszerzés komoly bázist épített ki Magyarországon, miközben a kémelhárításon belül fokozatosan gyengítették az „orosz vonalat” – egyértelműen politikai okokból. Ez súlyos rizikó lehet egy olyan háborús helyzetben, amelyben az Orbán-kormány esetleg irányváltásra kényszerülne a pragmatikusnál jóval barátságosabb orosz–magyar viszonyban. A Kreml befolyásolási törekvéseinek sikere és az orosz agresszió ellenére tovább élő kétkulacsos politika abban is tetten érhető, ahogy az ukrán eseményekről számol be a közmédia.
Ben Wallace elmondta, hogy a támadók egyetlen katonai céljukat sem érték el a háború első napján.
Rakétatámadásokra és területfoglalásokra kell felkészülni, de a városokat elkerülnék az orosz csapatok.
A titkosszolgálatok szerint „aktívan szabotálta” a munkát a Kínai Kommunista Párt embere.