Leszakadt az ég Egerben, hömpölygött a víz belvárosban – videó
Jégesővel, villámokkal, dörgéssel érkezett meg a vihar kedden délután Egerbe. Borsodban is sok dolguk van a tűzoltóknak.
Jégesővel, villámokkal, dörgéssel érkezett meg a vihar kedden délután Egerbe. Borsodban is sok dolguk van a tűzoltóknak.
Heves zivatar miatt még több dunántúli és keleti járásban érvényes már másodfokú, narancssárga riasztás – derül ki a kedden fél 4-én után kiadott adatokból. És a java csak ezután jön.
Több megyében már másodfokú riasztásokat is kiadtak heves zivatar és felhőszakadás veszélye miatt.
Az ország középső részén, így Budapesten is különösen nagy esély van rá kedden, hogy bőrig ázzunk. A ruhát is jobb ma behozni.
A felhőszakadás veszélye miatt a keleti megyékben több járásra másodfokú riasztásokat adtak ki. Az érintett területeken a következő órákban rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat le.
Jég, 80-90 km/h-val érkező szél - ez várható például Budapesten. De szinte mindenhol lehet eső és zivatar.
Szerdáig még több helyen várhatóak zivatarok, csütörtöktől szombatig jön a zavartalan napos idő, vasárnap pedig ismét lehet felhőszakadás.
Nyári idő lesz, de ez azt is jelenti, hogy néha leszakad az ég.
A hosszú hétvégén praktikusan igazi nyári idő lesz, és a hazai tavak vízének hőmérséklete is ehhez illően magas.
Eleredhet ugyan az eső, sőt, zivatarok is lehetnek, de bőven 30 fok felett alakul a csúcshőmérséklet.
Már a meteorológiai nyár első óráiban melegrekord született – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ).
Szupercella alakult ki északkeleten, melyet felhőszakadás és károkozó jég is kísér.
Narancs riasztást adtak ki szerdán délutánra több északkelet-magyarországi régióra, a várható heves zivatarok, felhőszakadások miatt.
Meleg marad az idő, de szerdán szinte az egész országban előfordulhatnak zivatarok. A hét második felében is 30 fok felett lesz a nappali csúcs.
Az ország kétharmadán lehetnek zivatarok.
Tizennégyen életüket vesztették, és hetvenen pedig súlyosan megsérültek egy Moszkván és az elővárosain hétfőn átvonuló vihar következtében – közölte Szergej Szobjanyin, a város polgármestere. Videón is látható, micsoda pusztítással járt a hurrikán.
Napközben az ország északkeleti harmadán alapvetően napos idő ígérkezik kevés gomoly- és fátyolfelhővel, másutt viszont gyakrabban zavarják felhők a napsütést.