Érkezik az igazi tavasz, 24 fok is lehet a héten
A héten már nyoma sem lesz a szombati hűvös, esős időnek, kifejezetten tavaszias idő ígérkezik. Elszórtan lehet ugyan eső, de sokat süt majd a nap, és bőven 20 fok felett alakul a csúcshőmérséklet.
A héten már nyoma sem lesz a szombati hűvös, esős időnek, kifejezetten tavaszias idő ígérkezik. Elszórtan lehet ugyan eső, de sokat süt majd a nap, és bőven 20 fok felett alakul a csúcshőmérséklet.
A jövő héten kellemes tavaszi időre, keddtől sokfelé 22-23 fok körüli maximumokra számíthatunk.
Hiába tartja a népi hiedelem az évszázados megfigyelés alapján, hogy "Sándor, József, Benedek zsákban hozza a meleget", idén inkább az esőt sikerült meghozniuk. Vasárnap sem várható igazi kirándulóidő, de a jövő héten már melegedés várható.
Esős, szeles időre van kilátás a hétvégére, jövő hét elején azonban újra tavaszias lesz az idő, többfelé 20 fok feletti csúcshőmérséklettel.
Főleg keleten várható ma eső.
Bár Oroszországban sincs meleg, a szentpéterváriak a jelek szerint úgy döntöttek, hogy megérkezett a tavasz.
Jó hír viszont, hogy március 15-én kifejezetten kegyes hozzánk az időjárás.
Csak késő délután kezd majd ismét befelhősödni az ég, csapadék csak elvétve várható.
Erőteljes esővel érkezett meg a hidegfront péntek hajnalban a fővárosba és az ország középső részére.
Az Időkép kameráinak felvételei tanúsítják: nagy pelyhekben hullott a hó a Kékestetőn.
Szinte bárhol eleredhet hétfőn az eső, ugyanakkor a nap is előbújhat, igaz, nem hosszú időre. A szombati, rekord meleghez képest jóval hűvösebb lesz pár napig az idő, hétvégére azonban az előrejelzés szerint újra kitavaszodik.
Nagy birkózás lesz: az esőt lassan legyőzi a nap és a szél, szombaton már majdnem 20 fok is lehet, de vasárnapra visszatérnek felhők és a csapadék.
Még sosem volt olyan meleg Budapesten március 4-én, mint most: 19,3 fokig emelkedett a hőmérséklet, ez azt értéket a II. kerületben mérték – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Kis híján az országos melegrekord is megdőlt.
Két kellemes, már-már tavaszias nap jön, eső sehol sem valószínű. Szombat éjjel aztán felhők érkeznek, és vasárnap többfelé elered az eső. Borultnak ígérkezik a jövő hét eleje is.
Melegszik az idő az első tavaszi hétvégén, napközben 15-20 Celsius-fok körüli maximumok várhatók. Emellett továbbra is többfelé szeles lesz az idő, de sok lesz a napsütés is, a hétvége második felében várható egyre többfelé csapadék.
Kicsit borúsabb lesz, mint tegnap, helyenként eleredhet az eső is.