2020-ban is új iPhone-ok kerülnek piacra, az újabb generáció hatása pedig az árcédulán is érzékelteti majd a hatását. Legalábbis erre számít az egyik legismertebb Apple-elemző.
Egy Wall Street-i szakértő szerint az Apple saját magát hozza nehéz helyzetbe azzal, hogy olcsóbbnak mondott iPhone-ját igazából drágán adja. Ha viszont lejjebb faragnának az árakon, az valószínűleg nagyot dobna az eladási mutatókon.