Jogosan szednek–e az iskolák osztálypénzt?
Nyilatkozatot adott ki az országgyűlési jogok biztosa az iskolai osztálypénzzel kapcsolatban, ami tanárok, szülők és iskolafenntartók vitáját eredményezte az elmúlt napokban. Szabó Máté ombudsman azért kényszerült megszólalni, mert egy több gyermeket nevelő, szociális támogatásban részesülő szülő sérelmezte az osztálypénz-szedés gyakorlatát. Az iskolák a forrásaik szűkösségére hivatkoznak, sok szülő sérelmezi, sokan viszont támogatják a rendszert.