Kocsis most a hajléktalanoknak gyűjtene
Gyűjtést indított és segélykoncertet szervez a józsefvárosi önkormányzat a kerületben hajléktalanná vált emberek támogatására.
Gyűjtést indított és segélykoncertet szervez a józsefvárosi önkormányzat a kerületben hajléktalanná vált emberek támogatására.
MTI
A VIII. kerületi polgármesteri hivatalból péntek délután előállított tüntetők elszámoltatása még folyamatban van, de kihallgatásukat követően mindenkit elengednek - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője az MTI-vel.
MTI
Rendőrök és biztonsági őrök távolítank el civil aktivistákat, akik passzív ellenállással próbálják felhívni a figyelmet a kormány és Kocsis Máté józsefvárosi polgármester hajléktalanellenes politikájára.
hvg.hu
Összesen 147 körözött bűnözőt fogtak el október eleje óta a főváros VIII. kerületében az önkormányzat által indított közrendvédelmi akció részeként - közölte a városrész önkormányzata pénteken.
MTI
Ellentmond a józan észnek, hogy a rendőröket a szegények elleni fellépésre használják fel, felelős politikus ilyet nem tesz - mondta Bús Balázs, Óbuda KDNP-s polgármestere a kerületi szociális munka napján. A polgármester Kocsis Máté nevét és a hajléktalanságot nem vette a szájára, mégis nyíltan elítélte józsefvárosi kollégája - és a Fidesz hajléktalanügyi referense - politikáját.
hvg.hu
„Béla idejében ugyanilyen volt az iroda. A bútorok a legendák szerint itt vannak a harmincas évek óta. Csak ez a Fradi-mez nem volt itt, mert az elődöm az MTK-nak drukkolt” – jellemzi szobáját a polgármesteri hivatalban Kocsis Máté, aki a kerület első embereként igyekszik „megtisztítani” Józsefvárost a hajléktalanoktól.
HVG
Egyeztetést kezdeményez a józsefvárosi önkormányzat azzal az asszonnyal, aki az olcsó lakhatás reményében kibérelt és lakhatóvá alakított egy lepusztult raktárhelyiséget, majd beköltözött egyedült nevelt gyermekével, mivel azonban szerződést szegett, szerdán kilakoltatták volna. Az asszonyért A Város Mindenkiért csoport (AVM) szervezett ma demonstrációt.
hvg.hu
Bácskai János (Fidesz-KDNP) ferencvárosi polgármester párbeszédet kezdeményezett Tarlós István (Fidesz-KDNP) főpolgármesterrel, valamint Pintér Sándor belügyminiszterrel a IX. kerületbe tervezett hajléktalan-ellátó intézménnyel, illetve az érintett lakóközösségekkel kapcsolatban.
MTI
Az eredetileg tervezett VIII. kerületi helyszín helyett a IX. kerületben nyílik meg a főváros egyik új hajléktalanellátó intézménye, miután a Fővárosi Közgyűlés pénteken támogatta az erről szóló városvezetői előterjesztést. Az új helyszínt a józsefvárosi vezetés javasolta.
MTI
Összesen 61 millió forintot különített el a főváros VIII. kerületének a képviselő-testülete csütörtökön a városrészben hajléktalanná vált emberek felzárkóztatásának az első ütemére. A testület 13 igen szavazattal, az MSZP és az LMP tartózkodása mellett fogadta el az erről szóló előterjesztést.
MTI
Hajthatatlan a kukázást rendeleti úton betiltó józsefvárosi polgármester, akit a civil szervezetek és az ellenzéki pártok is élesen bírálnak. Kocsis rövid távú célja, hogy december elsején minden budapesti hajléktalan feje fölött fedél legyen, ha kell, kényszer árán is. Mindeközben az ombudsman az Alkotmánybírósághoz fordul a hajléktalanokat sújtó rendelkezések miatt. Kövesse nyomon Kocsis és a civilek párharcát a hvg.hu-n!
hvg.hu
Hajthatatlan a kukázást rendeleti úton betiltó józsefvárosi polgármester, akit a civil szervezetek és az ellenzéki pártok is élesen bírálnak. A Facebookon már egy Kukába Kocsis Mátéval elnevezésű csoport is alakult, de a városvezető azt mondja: hidegen hagyják a támadások. Nyolcadik kerületi konfliktusai nyomán a Fidesz hajléktalanügyi referensévé felkért Kocsis rövid távú célja, hogy december elsején minden budapesti hajléktalan feje fölött fedél legyen, ha kell, kényszer árán is. A kerület eddig 18,5 millió pluszpénzt költött az eljárásokra. Mindeközben az ombudsman az Alkotmánybírósághoz fordul a hajléktalanokat sújtó rendelkezések miatt.
Tossenberger Adél
Kocsis Máté csak azt akarta, hogy törődjenek vele. Megható, ahogy a Fidesz beáll mögé, de magával ránthatja a pártot.
A hajléktalannak beöltözött és ezért a nyolcadik kerületi rendőrök által a szabálysértési irodára bevitt blogger újabb kísérletet hajtott végre. Ugyanazt csinálta, mint legutóbb, csak ezúttal öltönyben, a rendőrök azonban így rá se bagóztak - írja a Kettős mérce blog.
hvg.hu
Kipróbáltuk: a rendőrség már nem veszi komolyan a közérdekű bejelentéseket a Józsefvárosban a hajléktalanokkal kapcsolatban. A kapitányság illetékese kapásból rejtett kamerás akcióra gyanakodott, fedél nélkülinek beöltözött munkatársunk egy órán át játszott hajléktalant a Teleki téren, anélkül, hogy bárki felfigyelt volna rá.
hvg.hu
A józsefvárosi Rezső tér egyik padján pihenő hajléktalan miatt riasztották a kerületi rendőröket, akik a kerületőrökkel együtt nyolcan vették körbe és vitték el a férfit - számolt be a Kettős mérce blog. Az esetről azonban videofelvétel készült.
hvg.hu
Eljött a nap, mikor a Józsefvárosban elkezdik szisztematikusan begyűjteni a hajléktalanokat. Naponta 30-40 embert löknek át a szabálysértési iroda ajtaján – olvasható a TASZ jelenti blogon.
hvg.hu
Több millió forint többlettámogatást kapnak a VIII. kerületi közrendvédelmi akcióban részt vevő szervezetek, tilos lesz koldulni és életvitelszerűen az utcán tartózkodni - erről is döntött csütörtökön a józsefvárosi képviselő-testület.
MTI
Háború folyik a józsefvárosi polgármester és a hajléktalanokat képviselő A Város Mindenkié mozgalom között. A "közterületen történő életvitelszerű lakhatást" népszavazással megtiltani akaró Kocsis Máté szerint neki csakis a józsefvárosi szegényekkel kell törődnie, és úgy véli: a civilek kampánya demagóg és szakmaiatlan. Ezzel szemben A Város Mindenkié aktivistái szerint a polgármester kriminalizálja és üldözi a hajléktalanokat. Lakásszámlálásba kezdtek, hogy bebizonyítsák: ha a kerület rászánná magát, az üres önkormányzati ingatlanok megnyitásával meg lehetne oldani az utcán élők gondjait.
Orcifalvi Anna Nóra
Már alig több mint egy héttel az érvénytelen józsefvárosi népszavazás után is látványosan kevesebb a hajléktalan a VIII. kerületben. Kedd délelőtt mindössze egyetlen fedél nélkülivel találkoztunk, viszont feltűnően sok volt az utcaseprő. A környékbeliek azt mondják, a hajléktalanok elmenekülnek más kerületekbe, mert ma már azért is büntetnek, ha eldobnak egy cigarettacsikket az utcán.
Tossenberger Adél