Három óra alatt írta meg az instant YouTube-keresőt egy 19 éves diák
Feross Aboukhadijeh, a Stanford egyetem hallgatója egy csapásra világhírű lett, és igen jó munkaajánlatot is kapott. Feross három óra alatt megírta az instant YouTube-keresőt.
Feross Aboukhadijeh, a Stanford egyetem hallgatója egy csapásra világhírű lett, és igen jó munkaajánlatot is kapott. Feross három óra alatt megírta az instant YouTube-keresőt.
Hotbot, Webcrawler, Magellan és Excite…a fiatalabb generáció már nem is ismeri az előbbi neveket. Az idősebbek persze még emlékeznek rájuk, de vajon mi lett ezekkel a keresőkkel?
A keresőmotor-óriás Google belépett az idegenforgalmi piacra is, miután felvásárolta a repülési járatinformációs rendszereket működtető ITA Software céget.
Ezúttal nem egy újabb háttérképletöltő oldallal vagy egy háttérképcserélő alkalmazással szolgálunk, csak egy apró, de talán sokak által nem ismert trükkel, amelynek a segítségével a képernyőfelbontásunknak megfelelő méretben tölthetünk le háttérképeket, néhány kattintással.
Ne legyintsen, hogy a kék csak egy szín: a Microsoft hosszasan tesztelte, melyik árnyalatot használja a Bing találatainak megjelenítésére. Kutatóik megtaláltak azt a kéket, amire a netezők jóval gyakrabban rákattintanak. A cég több tízmillió dollárban méri a különbséget.
A Bluu eredeti célja, hogy kereső- és kezdőlap legyen egyben. Végre publikussá vált a neten az 1.0-és tesztverzió.
A Firefoxról sok mindent el lehet mondani, jót is, rosszat is vegyesen. Egyet azonban mind a rajongók, mind az ellenzők kénytelenek elismerni: a Mozilla böngészőjénél nincs testre szabhatóbb a világon.
A Webforgalom blog szerzője Stekkelpak Zoltánnal, a Google keresőminőség részlegének tagjával készített interjút.
A Google óriási (mű)felháborodással kivonul Kínából, ezzel is tiltakozva az internetes cenzúra, illetve a szabadságjogok megtépázása ellen. Bezzeg ők nem cenzúráznak és tiltanak – gondolhatnánk. Pedig ez nem egészen így van.