szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hotbot, Webcrawler, Magellan és Excite…a fiatalabb generáció már nem is ismeri az előbbi neveket. Az idősebbek persze még emlékeznek rájuk, de vajon mi lett ezekkel a keresőkkel?

Hogy a napjainkban is használt keresőmotorok alapjául szolgáló eljárást, illetve az egyik „őskeresőt” (Altavista) kinek köszönhetjük, azt már a Techline egy korábbi cikkében olvashatták. Persze vissza lehet menni korábbra is, datálhatjuk a keresők (és az egész internet) kialakulását a hiperlink gondolatának megszületésére, hiszen linkek nélkül nincs net, nincs keresés sem. A keresők történelménél és kialakulásánál is érdekesebb téma lehet azonban, hogy mi lett a hajdanán keresőktől hemzsegő internettel. Hogyan jutottunk el addig, hogy már csak három-négy keresőt használunk (sőt, a világ legnagyobb része csak egyet)? Lássuk, mi lett a régi nagyokkal, és persze lássuk, milyen keresők is voltak a „hőskorban”!

Ha kíváncsi a keresők történelmére, erre a linkre kattintva olvashatja a Techline cikkét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Keresőmotoros imázsjavító akcióba kezdett a BP

A BP az olajkatasztrófával kapcsolatos kifejezéseket vásárolt a Google és a Yahoo internetes portálon, hogy az azokra kereső felhasználók a cég honlapját kapják első fizetett találatként - hangzott el az ABC News tudósításában.

MTI Tech

A Google tucatnyi országban szűri a keresőjét

A Google amerikai internetes szolgáltató nem csak Kínában kényszerült keresőmotorjának öncenzúrázására, a világ tucatnyi más országában is szűrte és szűri a találatokat.