#Kína


Van, ahol optimistán várják 2013-at az üzletemberek

A külföldi kereslet gyengesége, a túlkapacitások és a finanszírozási nehézségek miatt aggódnak leginkább, a 2013-as kilátásokat illetően viszont optimisták a kínai üzletemberek - derül ki több kínai kormányzati szerv közös, a vállalkozók hazai gazdasági helyzetről való véleményét monitorozó felméréséből.







Gyártóbázis épít Kínában a Jaguar

Kínában épít új gyártóbázist az indiai Tata Motors tulajdonában lévő Jaguar Land Rover, miután a kelet-ázsiai ország vált a cég legnagyobb piacává - jelentette be a vállalat a hétvégén.




Nagy hangsúlyt fektet az informatikára az új kínai vezetés

A Kínai Kommunista Párt tisztújító kongresszusán a Hu Csin-tao távozó elnök által felvázolt tízéves gazdasági növekedési terv nagy lökést ad majd az olyan kulcsfontosságú iparágaknak, mint az információs és kommunikációs technológia (ICT) - írja tanulmányában az International Data Corporation amerikai információtechnológiai piackutató cég.



Poloskát kell tenniük gépeikbe a külföldi cégeknek Kínában

Külföldi, köztük amerikai cégeket, vegyes vállalatokat is köteleznének Kínában arra, hogy vásároljanak meg és helyezzenek üzembe egy, a számítógépeikhez csatlakoztatható és hatóságilag hitelesített "megfigyelőeszközt" - számolt be a korábbi hónapokban már tapasztalt jelenségről az amerikai New York Times (NYT) című napilap.


Túl öregek a változáshoz Kína új vezetői

A papírforma győzött a kínai választásokon, csupán a pártot irányító héttagú bizottság magas átlagéletkora ad okot meglepetésre. Az új elnök, Hszi Csin-ping beszéde bizakodásra adhat okot, az idősebb bizottsági tagokat viszont nem valószínű, hogy rá lehet majd venni jelentős reformokra.


Egy 14 éves tinédzser tibeti gyújtotta fel magát

Egy 14 éves tibeti fiatal felgyújtotta magát és meghalt csütörtökön az északnyugat-kínai Csinghaj tartománynak azon településén, ahonnan az elmúlt napokban több önégetést jelentettek - számolt be az esetről a Hszinhua hírügynökség.


A kínai kommunizmus diszkrét bája - Nagyítás-fotógaléria

A világ még csak találgatott, a Kínai Kommunista Párt legfelsőbb körei, körülbelül 30 ember viszont már jól tudta, kik fogják örökölni a Föld legnépesebb országának és második legnagyobb gazdaságának vezetését. November 8-án kezdődött a párt tízévente összehívott „őrségváltó” kongresszusa, ahol lecserélték a kínai vezetés felét-egyharmadát. Bár a legfontosabb pozíciókat a háttérben már kiosztották, az eredetileg négynaposra tervezett értekezlet elhúzódott a többi pozícióért folyó, utolsó pillanatban tartott alkudozások miatt. A legfontosabb kérdés az volt, hogy kik lesznek majd a legfelsőbb pártszervezet, a kilenctagú Politikai Bizottság Állandó Bizottságának (PBÁB) tagjai. A párt erős embere, Hszi Csin-ping biztos befutónak bizonyult - őt főtitkárnak meg is választották. A többi taggal kapcsolatban viszont csak a kremlinológia módszereit használva találgathatnak az elemzők, a káderek bevonulási sorrendjéből próbáltak a kiosztandó pozíciójukra következtetni.



Reklámból támadta meg a tőzsdét egy hacker

A hongkongi tőzsde ellen indított hackertámadásért ítéltek börtönre egy férfit, aki az akció alatt készített fotókat és videókat a cége által fejlesztett védelmi szoftver reklámozására akarta felhasználni - írja a Portfolio.hu.


Az indiai nők háromnegyede nem dolgozik

A két milliárdos lakosú ország munkaerőpiaci mutatóit vetette össze a Gallup, amelynek során megállapította, a Kína jelentősen felülmúlja Indiát a nők munkaerőpiaci kihasználtságát illetően. Míg ugyanis Kínában a nők 70, addig Indiában csak 25 százaléka van jelen a munkaerőpiacon.