Koronavírus: 36 elhunyt, 3125 új fertőzött
Kórházi ápolásra már csaknem 1800 ember szorul.
A képviselő azt mondta, hogy az elmúlt 54 évben még nem viselt ennyire nehezen betegséget.
Szerintük a védekezést az oltás biztosítja.
A halálesetek számában még nincs tetőzés. Az elmúlt 24 órában 523 koronavírusos beteg halt meg. Ez 35 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát.
Előírni nem tudják a kötelező maszkviselést a budapesti közösségi közlekedésben, ezért csak kérik. A fővárosi önkormányzat az idősotthonokban viszont szigorít: kijárási korlátozást vezet be november 2-től.
Magyarországon szokatlan újítást vezettek be a német Bundestag alakuló ülésén.
Már közel 10 millió adag védőoltást szállított Magyarországra a gyártó.
A kutatók 2020 márciusa – vagyis a koronavírus terjedése miatt elrendelt lezárások – óta egyetlen B/Yamagata törzset sem izoláltak.
Egy nap alatt 97-tel nőtt a kórházban ápolt koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon.
Az egészségügyi szakértő szerint FFP2-es maszkot kellene viselniük az embereknek a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban.
Hétfőn léptek életbe a múlt héten elfogadott járványügyi korlátozások, de ezeket már felül is vizsgálták és újabbakkal egészítették ki. A szálláshelyeknek és a bevásárlóközpontoknak is védettségi igazolást kell kérniük ügyfeleiktől.
Kórházban már közel 1600 covidos beteg van.
Minden eszköz rendelkezésre áll a vírus leküzdéséhez, az országok azonban észszerűtlenül használják fel őket.
A koronavírus-járvány idején az utazási szabályok rendkívül bonyolultak lettek, folyamatosan változnak, ezt a KLM is érzékeli. A légitársaság ezért olyan interaktív térképet készített, amely áttekinthető, egyértelmű formában mutatja meg az egyes országokra vonatkozó szabályokat.
Hétfőtől kötelező lesz a maszkviselés is.
Általában véve különbséget lehet tenni az oltottak és az oltatlanok között az Alkotmánybíróság döntése szerint. Tehát a munkahelyeken is különbséget lehet köztük tenni, de ennek vannak határai, kirúgni senkit nem lehet azért, mert oltatlan, sőt még a munkavégzés helyétől is csak korlátozottan lehet eltávolítani. A vállalati szféra inkább pozitív ösztönzőkben gondolkozik az oltottak számára, nem pedig az oltatlanok életét akarják megkeseríteni.
Aggasztónak tartják a járvány terjedését.
Mikor lesz ennek már vége? Ez a kérdés foglalkoztatja leginkább az embereket, ha a koronavírus-járvány kerül szóba. Bárdos András erről kérdezte Boldogkői Zsoltot, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének tanszékvezetőjét.
Április végén találtak utoljára egy nap alatt ennyi új koronavírus-fertőzöttet.