Mától „működik” a Fidesz korrupció elleni intézménye, de zárva az ajtaja
A korrupció elleni küzdelem zárt ajtók mögött kezdődik.
A korrupció elleni küzdelem zárt ajtók mögött kezdődik.
A DK árnyék-pénzügyminisztere szerint az „orbáni infláció” egyre nagyobb szenvedést okoz a magyar embereknek.
Az olasz politikus egy énekesnőt kért meg, hogy hazudjon.
Csúszhat az Európai Bizottság döntése is a magyar pénzekről.
Szállodatulajdonosnak, polgármesternek és uszoda igazgatójának is azt ígérte, hogy segít nekik állami támogatáshoz jutni.
Mára oda jutottunk, hogy a rendszerváltás idején példamutató kelet-európai ország mára leginkább sajnálat és megvetés tárgya a demokratikus világban. Vélemény.
Az EU felé tett vállalásként kipipálható, de hatékony, érdemi jogosítványok nélkül az Integritás Hatóság munkáját segítő Korrupcióellenes Munkacsoport még a hatóságnál is súlytalanabbnak ígérkezik, olyannyira, hogy oda még civileket is beengednek. Sőt: véleményük is lehet, csak éppen senkit nem érdekel. Ezért sincs nagy tolongás részükről a most közzétett pályázatra, ahol tagjelölteket keresnek.
Bár a november közepén felálló Integritás Hatóság a transzparensebb döntéshozatalt lenne hivatott biztosítani, a vezetői posztokra pályázók fele nem járult hozzá a neve közléséhez. A győztesek bemutatásához is elkel a nyomozás.
Azt sem tudni, pontosan mekkora stábbal fognak elindulni.
Nem gyakorolhatja október vége óta ügyvédi tevékenységét Völner Pál. A bírósági végrehajtói kar korrupciós botrányába belebukott volt igazságügyi államtitkár néhány hete még dolgozott, de ügyvédi státuszát inaktívra változtatta a kamara a vele szembeni vádemelés után. Fegyelmi eljárás is folyik ellene, ha bűnösnek találják, soha többet nem praktizálhat ügyvédként.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökét tavaly novemberben kapták el korrupciós ügye miatt, így az idei már a második karácsonya lehet a rácsok mögött.
A jelölő szervezet szerint Biró Ferencnek szakterülete a korrupció, Holbusz Tímea eddig is pénzügyekkel foglalkozott, Dabóczi Kálmánnak pedig akadt már dolga korrupciós botránnyal, amikor kiderült: a BKK e-jegyrendszere katasztrófa, bár akkor ő volt a BKK vezérigazgatója.
660 év börtönre ítéltek 91 maffiózót és velük együttműködő kormányzati tisztviselőt Messinában, ahol másfél éve tartó perben hoztak ítéletet.
Az Alkotmánybíróság egyhangúlag úgy döntött: nem Alaptörvény-ellenes, ha állampolgárok is felléphetnek korrupciós ügyek gyanúja esetén. Az október 3-án elfogadott törvényt maga az országgyűlési többség küldte felülvizsgálatra, de most már ki lehet hirdetni.
Matusik Tamás bírót, az Országos Bírói Tanács tagját azért támadta hosszan a kormánysajtó, mert találkozott a Budapestre kinevezett amerikai nagykövettel.
Egyelőre azt sem tudni, kit választottak ki a korrupcióellenes bizottság élére.
Az eljárásban azt kellett tisztázni, hogy eltitkolta-e azoknak a pénzeknek egy részét, amit akkor kapott, amikor az FC Barcelonához igazolt.
Navracsics Tibor jelentette be az indulást.
Az ügyészség 8 év börtönt kért a volt kollégára.
Az ajtó résnyire ki van nyitva, de hogy mi lesz ebből, az még kétesélyes – mondja Marschall Miklós korrupciókutató az EU-nak tett ígéret alapján fölállítandó integritási hatóságról.