Hetven éve kihaltnak hitt lazacfélére bukkantak
Hetven éve kihaltnak vélt lazacfélére bukkantak Japánban, ahol a kutatók a Fuji hegy közelében lévő tóban figyelték meg az 1940-es években kipusztult halat.
Hetven éve kihaltnak vélt lazacfélére bukkantak Japánban, ahol a kutatók a Fuji hegy közelében lévő tóban figyelték meg az 1940-es években kipusztult halat.
Amerikai és norvég kutatók arra intik az Egyesült Államok kormányát, hogy a génmódosított lazac gyors piacra engedése előtt fontolja meg álláspontját, mert a társadalmat érintő kockázatok még nem ismertek.
Az eddig rejtélyesen eltűnt vörös lazacok minden eddiginél nagyobb, 1913 óta nem tapasztalt számban való visszatérésére számítanak a kanadai Fraser folyóba - közölték szerdán illetékesek.
A lazac nem növekszik télen, és három év, mire teljesen kifejlődik. Amerikai kutatóknak azonban sikerült úgy módosítaniuk genetikai anyagát, hogy másfél év alatt érje el végleges méretét.
A halételek rendszeres fogyasztása kifejezetten szívvédő hatású, de a lazachús különös színét adó festékanyagról most azt is kimutatták, hogy védi a géneket hordozó DNS-t.
Rejtélyes okból nem tért vissza több millió lazac egy kanadai folyóba a szokásos éves ívási időben.
A Connecticuti Egyetem kutatói lazacok DNS-éből készítettek színváltoztatásra is képes miniatűr világítótesteket. A technológia alapja két különleges festék, ami elnyeli az ultraibolya, illetve a kék fényt, írja a Technology Review.
Házilag pácolt lazac. Három bűvös szó, amivel manapság luxuséttermek csábítják a magukra valamit is adó vendégeket. Nemcsak megsúgjuk, de be is bizonyítjuk: bárki el tudja készíteni otthon.