Kiderült, hány mesterséges megtermékenyítést fizetett az állam
2010 óta több mint 41 ezer művi megtermékenyítést finanszírozott az állam, ezeknek mintegy 21 százaléka volt sikeres.
2010 óta több mint 41 ezer művi megtermékenyítést finanszírozott az állam, ezeknek mintegy 21 százaléka volt sikeres.
A közelmúltban bejelentett kormányzati demográfiai csomag, ami az 1,4-es gyerekátlagból varázsolna 2,4-et, a valós segítség helyett inkább tűnik újabb pazarló és üres propagandának. Senkinek sem jó a magán meddőségi központok megbélyegzése, mégis ez történik. A kormány most a meddő magyar párokat hagyja az árok szélén? Vélemény.
Egyedülálló anya leszek. Ezt persze nem egyik pillanatról a másikra döntöttem el, kellett hozzá 39 év és egy tönkrement, majdnem tíz éves kapcsolat. 4-5 évvel ezelőtt kezdett el komolyabban foglalkoztatni az anyaság gondolata, de akkor még hittem abban, hogy a párom meggondolja magát. Az évek során azonban rá kellett jönnöm, hogy ezt a problémát nem tudjuk áthidalni. Mégsem voltam elég bátor, hogy lépjek, egészen eddig.
Bár hivatalosan még mindig csak ködösít, a hvg.hu információi szerint már döntött a kormány a lombikprogram állami támogatásának kiterjesztéséről. A támogatott kezelésre váróknak jó, a magánintézményeknek rossz hírek következnek.
Az elmúlt négy évben több mint kétszázmilliárd forintot költött a kormány a gyermekvállalás ösztönzésére, de évi 2500-nál nem született több gyerek, mint korábban, miközben ennek az összegnek századrészéből is születhetne ugyanennyi, már ha évek óta tartó ígérgetés után végre megemelnék a lombikkezelések drasztikusan alacsony támogatását. A közelmúltban bejelentett kormányzati demográfiai csomag lépései közt nem szerepelt a meddő párok helyzetén könnyítő intézkedés, a magánszolgáltatók kiszorítása viszont e területen is megkezdődött.
A Magyar Idők szerint kibővítenék a lombikprogram finanszírozását.
A mesterséges megtermékenyítés sikerességét befolyásoló markert azonosított a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem húszfős közös kutatócsoportja – közölte Szekeres Júlia immunológus pénteken az MTI-vel.
Különös történet a meddőség definíciójának átszabása, mert ez az első alkalom, hogy az egészségügyi kérdésekben irányadó világszervezet szociális, társadalmi kérdésekben is egyértelműen állást foglal. De miért teszi ezt?
Akár milliós tétel is lehet a pároknak, ha nem jön „magától” a vágyott gyerek. Egyedülálló nőként pedig különösen nehéz belevágni a gyermekvállalásba mesterséges megtermékenyítéssel, sőt, mint korábbi cikkünkben bemutattuk, már nem is lehet. Évának még szerencséje volt, az ellehetetlenítés előtt sikerült teherbe esnie egy ismeretlen skandináv informatikus spermájától. A történet boldog véget ért, de sokszor megalázó, drága procedúráról mesélt lapunknak.
Legalább 200 ezer párnak lenne szüksége segítségre a gyermekvállaláshoz, amelyhez a kormány most egy félstadionnyi pluszpénzzel kész is hozzájárulni – írja a HVG e heti száma.
A Story úgy értesült, Vajna Tímea meggyőzte férjét, hogy vállaljanak közös gyereket.
Már több mint három hónapos terhes volt egy lombikprogramban résztvevő nő, amikor észrevették, hogy egy idegen pár gyermekét hordja a szíve alatt.
A brit termékenységi kezelések eredményének áttekintése azt mutatja, hogy nem született nagyobb eséllyel gyereke azoknak a nőknek, akiknek három vagy több megtermékenyített embriót ültettek be azokhoz képest, akiknek csak kettőt.
A termékenységi kezelés segítségével fogant babák valamicskével kisebb súllyal jönnek a világra, mint a természetes módon fogant újszülöttek - állapították meg amerikai kutatók.
Noha a kilencvenes évek végén itthon is szabályozni akarták a béranyaságot, az elkészült törvénytervezet sosem lépett hatályba. A hazai meddőségi klinikák azóta nem vállalják a beültetést, ám a gyermektelen magyar pároknak sem kell lemondaniuk az utódokról. Igaz, sok pénz és türelem kell hozzá.
Nincs egyértelmű bizonyíték rá, hogy a mesterséges megtermékenyítés (IVF) során szedett aszpirin javítja a teherbe esés esélyeit.
A embriók szűrésére kidolgozott új technika alkalmazása jelentősen növeli a lombikbébi (IVF) módszer eredményességét - idézte brit kutatók megállapítását hétfőn a BBC hírportálja.
A mesterséges megtermékenyítésnek majdnem annyi ideig tartott a kifejlesztése, mint amennyi ideig az érte adott Nobel-díjjal vártak. Már szinte rutineljárás, de még ma is lenne rajta mit tökéletesíteni.
Ausztrál kutatók szerint a természetesen fogant gyermekek 51 százaléka fiú, a lombikbabáknak pedig 56 százaléka. A lombikmódszer során a petesejteket laboratóriumi körülmények között termékenyítik meg, majd a néhány sejtes embriókat visszaültetik a méh üregébe.
Bulgária legidősebb korban szülő nője a 62 éves Krassimira Dimitrova embriótranszfert követően adott életet ikreinek - adta hírül szerdán a 24 Csasza című napilap.