#magyar-román határ




Bármikor építünk egy kerítést

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint rendkívül komoly hatása van a hármas védelemnek az érintett határszakaszokon, és ha szükséges, további szakaszokon is meg tudják teremteni ezt a védelmet.



Innen jönnek majd a menekültek, ha lezárják a déli határt

A botlódrótos szerb-román határzárat és az 1956-os szökéseket juttatja a romániai Óbéba lakosainak eszébe a szerb határra tervezett magyar kerítés. Ha az Európai Unió felé igyekvők elé felhúzzák a drótakadályt Magyaroszág és Szerbia közé, több mint valószínű, hogy erről, Románia legnyugatibb csücske felől próbálkoznak majd a menekültek. A helyiek nem tartanak a rohamtól, legfeljebb bezárják a ma még nyitva hagyott kapukat, de a határnyitásos falunapoknak alighanem lőttek. Abcúg a hvg.hu-n.



Nol.hu: nem a magyar határőrt kellett megkenni Nagylaknál

Nem a magyar határrendészet munkatársa "kalapozott" január 3-án azon a Bukarestből Londonba tartó román buszon, amelynek útjáról képes riportban számolt be a Mail On Sunday – írta hétfőn a nol.hu a román-magyar határátkelőnél készült, a portál birtokába került térfigyelő kamera felvétele alapján.


Bicikliutat építenek a magyar-román határ mentén

Uniós forrásból 36 kilométer hosszú kerékpárút épül a Túr, a Batár és a Palád folyók meglévő töltésein a magyar-román határ mentén; a 4,7 millió euró (több mint 1,3 milliárd forint) összköltségű beruházás nyitórendezvényét csütörtökön tartották a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisarban.